Jak zweryfikować wysokość zniżek OC?

Jak zweryfikować wysokość zniżek OC?

Kupno OC wiąże się ze sporym wydatkiem. Nawet płatności w ratach potrafią dać się we znaki domowemu budżetowi. Niższe składki OC są możliwe, głównie dzięki zniżkom. Podpowiadamy, gdzie i jak można sprawdzić swoje zniżki OC.

Kiedy można otrzymać zniżki na OC?

Polisa OC to temat znajomy wszystkim kierowcom. To ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, którego wykupienie jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Nieważne, czy nasze auto jest w użyciu, na ulice wyjeżdża jedynie sporadycznie, czy od lat nie opuściło garażu. Samochód musi posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Atrakcyjne cenowo polisy OC lub pakiety OC+AC, można znaleźć przez porównywarki. Kalkulator na stronie mfind.pl zgromadzi w jednym miejscu oferty różnych ubezpieczalni, przez co łatwiej będzie znaleźć satysfakcjonujący nas wariant. Pozwoli to na mniejsze wydatki, związane z OC.

Tańsze kupienie OC jest możliwe również dzięki zniżkom. Wyrażane są one w procentach i przypisywane do kierowców – w przeciwieństwie do samego OC, które łączy się bezpośrednio z samym pojazdem. Kiedy i za co można otrzymać zniżkę? Najprostszym przepisem na rabat jest regularne wykupowanie OC i bezpieczna jazda. Praktyka wskazuje, że rok bez wypadków i stłuczek, wiąże się ze zniżką w wysokości 10%. Na ogół zniżki mogą sięgać nawet 60%. Trzeba jednak pamiętać, że wysokość zniżek i sposób ich naliczania jest określany bezpośrednio przez ubezpieczalnię, dlatego należy uważnie przyjrzeć się podpisywanej umowie. Jeśli chcesz skontrolować wysokość swoich zniżek OC, wiedz że ich sprawdzenie jest proste. Jak to zrobić?

Wysokość zniżek OC – jak sprawdzić?

Historia ubezpieczeń, jak i bezszkodowej jazdy jest bardzo ważna – na ich podstawie towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają wysokość składek. Szacują ryzyko wypadku lub kolizji oraz sprawdzają, jak długo opłacane jest OC. Ci, którzy pilnują płatności oraz jeżdżą bezpiecznie, mogą liczyć na naprawdę spore rabaty, dzięki którym wykupienie polisy nie jest już tak obciążające dla stanu konta. Jak zweryfikować wysokość zniżek OC?

  • Bezpośrednio u ubezpieczyciela. Masz prawo do takiej informacji, dlatego zawsze możesz poprosić towarzystwo ubezpieczeniowe o stosowne zaświadczenie (Zaświadczenie o Przebiegu Ubezpieczenia Komunikacyjnego), w którym będą ujęte m.in. przysługujące Ci zniżki OC.
  • Na polisie OC. Na ostatnim wykupionym przez Ciebie ubezpieczeniu OC powinien znaleźć się zapis o wysokości zniżek.
  • W bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Wejdź na stronę UFG. Gromadzone są tam dane na temat wszystkich polis, w oparciu o przekazywane przez ubezpieczalnie informacje. Po zarejestrowaniu się na stronie oraz potwierdzeniu danych osobowych, możliwe będzie pobranie pliku, zawierającego historię przebiegu ubezpieczenia przez ostatnich 5 lat.

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.