Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Czym kierować się podczas wyboru soczewek korekcyjnych? Dlaczego przed kupnem soczewek kontaktowych najpierw należy udać się do specjalisty od ochrony wzroku? Oto kilka wskazówek, dzięki którym zadbasz w prawidłowy sposób o swój wzrok.

Umów się do specjalisty od ochrony wzroku

Zastanawiasz się, jak wybrać pierwsze soczewki? Przede wszystkim musisz zrobić badania i dowiedzieć się, jaką masz wadę wzroku oraz poznać wszelkie parametry niezbędne do doboru soczewek kontaktowych. W tym celu udaj się do specjalisty od ochrony wzroku – optometrysty albo okulisty. Taka osoba określi, jakich soczewek kontaktowych będziesz potrzebować. Nawet jeżeli znasz moce swoich okularów korekcyjnych, musisz skonsultować się ze specjalistą i sprawdzić swój wzrok, ponieważ inne zasady obowiązują w przypadku doboru soczewek kontaktowych, a inne w sytuacji wyboru okularów korekcyjnych.

Poznaj rodzaje soczewek kontaktowych

Specjalista od ochrony wzroku nie tylko określi Twoją wadę wzroku, ale również przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i pozna styl Twojego życia. Na tej podstawie określi, jaki typ soczewek kontaktowych będzie niezbędny w przypadku korekty Twojej wady refrakcji. W przypadku wykrycia astygmatyzmu dobierze soczewki toryczne. Jeżeli wykryje u Ciebie presbiopię, zapisze Ci soczewki progresywne, które pozwolą Ci na dobre widzenie zarówno z bliska, jak i daleka. Presbiopia dotyka ludzi już koło 40. roku życia. To właśnie mniej więcej wtedy w wyniku naturalnych procesów starzenia się organizmu, człowiek widzi coraz gorzej. Problem dotyczy zarówno czytania z bliska, jak i trudności z widzeniem z daleka. Aby jednocześnie skorygować oba problemy, warto postawić na soczewki progresywne. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz potrzebować już dwóch typów okularów – do dali i do bliży. Soczewki kontaktowe są produkowane w taki sposób, by korzystanie z nich było komfortowe dla użytkownika. Dlatego soczewki kontaktowe bardzo często wyposażone są w dodatkowe technologie materiału, jak np. utrzymywanie stałego nawilżenia gałki ocznej czy wysoki poziom przepuszczalności tlenu.

Nie można również zapomnieć o podziale soczewek kontaktowych ze względu na czas użytkowania. Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe jednorazowe (jednodniowe), a także soczewki kontaktowe, z których można korzystać przez dłuższy czas. Najpopularniejszym rodzajem tego drugiego typu soczewek są soczewki miesięczne.

Określ swoje potrzeby

Pomyśl, w jakich sytuacjach chciałbyś nosić swoje soczewki kontaktowe. Czy z soczewek kontaktowych chcesz korzystać codziennie, np. wykonując swoje obowiązki zawodowe? Czy też wolisz zakładać je „od święta”, na ważniejsze okazje? Jeżeli chcesz użytkować soczewki kontaktowe regularnie, możesz zdecydować się na soczewki wielokrotnego użycia, np. soczewki miesięczne, które mogą być używane przez 30 dni. Natomiast w przypadku, gdy soczewki chcesz założyć np. na przyjęcie, wówczas zdecydować się na założenie soczewek jednorazowych, które po zdjęciu po prostu się wyrzuca.

Warto także przyjrzeć się dodatkowym funkcjom soczewek. Jeżeli bardzo długo pracujesz przed komputerem, warto wybierać soczewki kontaktowe, które zagwarantują Ci stały poziom nawilżenia oka, nawet przez kilkanaście godzin, a także będą łatwiej przepuszczać tlen. Chcesz wiedzieć więcej na temat metod korekcji wad wzroku, a także w kontekście soczewek kontaktowych? Odwiedź portal http://przezszkla.pl/, który jest rzetelnym źródłem informacji.

Soczewki kontaktowe to dobry sposób na to, by pomimo wady wzroku wciąż prowadzić aktywny styl życia. Aby prawidłowo je wybrać należy skorzystać ze wsparcia specjalistów z zakresu ochrony wzroku, którzy dobiorą soczewki kontaktowe do skorygowania Twojej wady wzroku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.