Zastosowanie sprężarek powietrza Gardner Denver w przemyśle

Zastosowanie sprężarek powietrza Gardner Denver w przemyśle

​Początki firmy Gardner Denver sięgają XIX wieku i łączą się ze skonstruowaniem w pełni działającego regulatora prędkości silników parowych. Jednak dopiero na początku XX wieku marka zaczęła korzystać z technologii sprężonego powietrza. Inżynierzy tej firmy opracowali wtedy patent na używaną po dziś dzień łopatkową sprężarkę powietrza. W jakich sektorach przemysłu stosuje się dziś sprężarki do powietrza Gardner Denver?

Sprężarki wysokociśnieniowe Gardner Denver – zastosowanie w przemyśle

Ponad 100-letnia historia marki w połączeniu z wysoką jakością i niezawodnością urządzeń sprawiają, że sprężarki Gardner Denver cenione są dziś w wielu gałęziach przemysłu. Można je znaleźć w zakładach produkujących tworzywa sztuczne PET, instalacjach morskich czy przemyśle wojskowym. Gdzie stosuje się sprężarki na powietrze Gardner Denver?

Produkcja tworzyw sztucznych PET

W tej gałęzi przemysłu od 1978 roku stosuje się modele wysokociśnieniowych sprężarek powietrza Bellis & Morcom. To wyjątkowe, 3-stopniowe urządzenia bezolejowe z chłodzeniem wodnym, w których (dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji VH) udało się osiągnąć maksymalny przepływ powietrza bez zawartości oleju. To wszystko udało się zmieścić w obudowie o stosunkowo niewielkich rozmiarach.

W tych kompresorach powietrza produkcji Gardner Denver stosuje się bezwałowe silniki, których tryb pracy pozwala uniknąć znacznych strat energii. Osiągnięcie takich wyników jest możliwe dzięki temu, że w trakcie wieloletniej eksploatacji całość mocy wyjściowej silnika zawsze trafia bezpośrednio do napędu. To wszystko sprawia, że sprężarki do powietrza Gardner Denver są w stanie zapewnić najniższe koszty eksploatacji w tej gałęzi przemysłu.

Sprężarki powietrza Gardner Denver w przemyśle przybrzeżnym i morskim

W tej gałęzi przemysłu kluczowe są sprężarki powietrza Reavell należące do grupy Gardner Denver. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na ich niesamowitą trwałość, niezawodność i proste serwisowanie. To kluczowe cechy, które przesądzają o ich korzystaniu na instalacjach morskich, gdzie nie ma łatwego dostępu do części zamiennych i fachowców.

Urządzenia Gardner Denver w systemach powietrza do oddychania

Sprężarki do powietrza Gardner Denver znaleźć można w zakładach produkujących systemy powietrza do oddychania dla nurków, strażaków, ratowników czy sportowców. Ten typ urządzeń cechuje się niezawodnością i łatwą integracją, co jest niezbędne w tej gałęzi przemysłu.

Sprężone powietrze w technologii wojskowej

Dzięki swej uniwersalności sprężarki Gardner Denver znajdują zastosowanie również w przemyśle obronnym. Wykorzystuje się je podczas ładowania torped, w produkcji broni i systemów kierowania czy do rozruchu silników w locie. Dzięki urządzeniom Gardner Denver możliwe jest natychmiastowe uruchomienie silników wysokoprężnych nawet w trudnych i niebezpiecznych warunkach.

Istnieje wiele innych zastosowań kompresorów i sprężarek powietrza Gardner Denver. Te urządzenia można znaleźć w zakładach przemysłowych i fabrykach na całym świecie. Jeśli rozważasz zakup sprzętu tego producenta – będzie to dla Ciebie znakomita inwestycja! Zapoznaj się z ofertą sprężarek na stronie https://www.sprezarki-techem.com.pl/.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.