Dentysta dla dzieci w Poznaniu

Stomatologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem zębów oraz innych tkanek jamy ustnej, a także wad kości skroniowo-żuchwowe, każdy chętny do uprawiania tego zawodu musi jednak skończyć pięć lat studiów, a następnie odbyć staż podyplomowy i zaliczyć Państwowy Egzamin Lekarsko Dentystyczny. Tak duże wymagania wykazują, że osoby zajmujące się naszym uzębieniem z całą pewnością wiedzą jak to robić. Wieloletnie przygotowanie i doświadczenie nie wystarczają jednak by przygotować się do pracy z dziećmi w tym zakresie. Młodzi pacjenci należą do grupy najbardziej wymagających i potrzebują specjalnego podejścia, którego niestety nie da się nauczyć. W kwestii stomatologii dziecięcej trzeba szukać po prostu specjalistów zajmujących się tego typu leczeniem. W Poznaniu jest wiele gabinetów stomatologicznych zajmujących się tematyką leczenia dzieci (zobacz).

Pierwszym kierunkiem na mapie tego miasta, w którym powinniśmy się udać z naszym małym milusińskim jest ulica Stróżyńskiego, gdzie znajduje się centrum stomatologiczne City- Dental. Ten przyjazny dzieciom gabinet wprowadza niezwykłą atmosferę i leczenie bezstresowe. Liczne atrakcje zapewnione przez personel powodują, że dziecko nie skupia się na mniej przyjemnej stronie pobytu tutaj. Kolejnym miejscem na poznańskiej mapie leczenia maluchów jest ulica Osiedle Tysiąclecia, tutaj bowiem znajduje się Doktor Bart- Ludzki dentysta. Już sama nazwa kliniki wywołuje uśmiech, a oprócz tego w środku przygotowane specjalnie z myślą o małych pacjentach są liczne kolorowanki, bajki i inne zabawki pozwalające utrzymać dobre samopoczucie. Jest jeszcze Laserdent, ta wszechstronna klinika oferuje swoje usługi dla każdego, a zespół profesjonalistów zapewnia leczenie na najwyższym poziomie. Zatem wyciągnąć można wniosek, że zęby poznaniaków są w dobrych rękach. Nie wolno jednak zapominać, że zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć, zwłaszcza w przypadku dzieci. Obowiązkiem każdego rodzica jest nauczenie swoich maluchów dbania o swój uśmiech i kontrolowanie przestrzegania zasad najlepiej zgodnie z wytycznymi dentysty. Tak aby mogły cieszyć się zdrowymi ząbkami przez długie lata i  nabrały zdrowych nawyków. To bardzo ważne już na samym początku, bowiem zaniedbania mogą się utrwalić i wówczas nie będziemy mieli na to żadnego wpływu.

2 thoughts on “Dentysta dla dzieci w Poznaniu

  1. Najważniejsze to dobre podejście samego dentysty do dziecka, wtedy dziecko będzie chciało do niego wracać.

  2. Racja – jak dentysta będzie miał odpowiednie podejście, to dzieciak bez problemu usiądzie potem na fotel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>