Jak wybrać najlepszą myjnię fryzjerską?

Jak wybrać najlepszą myjnię fryzjerską?

Wyposażając salon fryzjerski trzeba pomyśleć o wielu elementach i przyrządach. Najczęściej myślimy najpierw o takich rzeczach, jak porządna suszarka fryzjerska, nożyczki czy farby. Oczywiście w  każdym zakładzie fryzjerskim muszą się znaleźć profesjonalne fryzjerskie narzędzia oraz lustra i konsolety, do których pochowamy najpotrzebniejszy sprzęt fryzjerski. Oprócz tych wszystkich przyrządów i elementów wyposażenia bardzo ważna jest też profesjonalna myjnia fryzjerska. O czym powinien pomyśleć każdy właściciel salonu fryzjerskiego podczas zakupu myjni fryzjerskiej? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Myjnie wolnostojące

Przy wyborze myjni warto przede wszystkim ocenić, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć. Inna będzie myjnia do małego salonu, a inna do przestrzennych wnętrz, gdzie możemy trochę bardziej „zaszaleć”. Myjnia to dość duża umywalka, przy której fryzjer może umyć klientowi włosy, nawet, jeżeli są bardzo długie. Łatwo w niej też zmyć farbę z głowy. W małych salonach dobrze sprawdzą się myjnie wolnostojące, bez wbudowanych foteli. Do takiej myjni można przysunąć fotel fryzjerski, przy którym strzyżemy naszym klientom włosy. Jest to bardzo duża oszczędność miejsca.

Myjnie zintegrowane

Do większych salonów można wybrać tak zwane myjnie zintegrowane, połączone z fotelem. Taki element wyposażenia może zajmować całkiem sporo miejsca, jednak daje on większy komfort klientowi, ponieważ jest ustawiony pod odpowiednim kątem. Dzięki temu mamy pewność, że obsługiwana osoba siedzi wygodnie. Obecnie coraz częściej takie kompaktowe myjnie fryzjerskie są wyposażone w funkcję masażu.

myjnia przenośna

Fotel przy myjni fryzjerskiej

Jeżeli zdecydujemy się na zakup myjni zintegrowanej, to musimy zwrócić uwagę na fotel, z którym jest ona połączona. Przede wszystkim musi on być odpowiednio wyprofilowany, a jego siedzisko powinno odpowiadać naturalnej krzywiźnie kręgosłupa człowieka. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że klienci czują się komfortowo i nie cierpnie im żadna część ciała. Warto także zwrócić uwagę na to, czy fotel jest wyposażony w podnóżek i podłokietniki, które znacząco zwiększą komfort siedzenia.

Z czego powinna być zrobiona myjnia?

Sama misa myjni musi być łatwa w czyszczeniu. Najlepiej zaopatrzyć nasz salon fryzjerski w myjnie wykonaną z  porcelany. Często będziemy bowiem zmywać farbę z włosów klientów, a niedomyta myjnia może nie wyglądać zbyt estetycznie. Dodatkowo porcelana nie wchodzi w żadne reakcje z kosmetykami, które w większej części są substancjami chemicznymi. Zdecydowanie tańszymi opcjami będą myjnie plastikowe, które niestety nie są tak odporne na zabrudzenia oraz zarysowania powierzchni. Jeżeli chodzi o fotel, to tapicerka także powinna być wykonana z tworzywa, które łatwo będzie wyczyścić.

Kolory i design

Na koniec warto wspomnieć o tym, że wszystkie elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego powinny tworzyć spójną całość. Dlatego myjnia fryzjerska musi być dopasowana do reszty mebli, które zakupiliśmy do salonu fryzjerskiego. Dotyczy to zarówno koloru, kształtu, jak i rodzaju tapicerki fotela.

Więcej na fryzjerstwowsieci.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.