Czym są aerozole typu BOV?

Czym są aerozole typu BOV?

Aerozole to opakowania w formie sprayu, które znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Używamy ich także na co dzień, dozując w ten sposób zarówno produkty kosmetyczne, chemię motoryzacyjną, jak i domową.

Tradycyjna technologia produkcji aerozoli nie jest jednak w pełni bezpieczna i ekologiczna. Dziś coraz częściej zastępuje ją technologia, w której wykorzystywane jest sprężone powietrze. Jak dokładnie działają aerozole typu BOV i dlaczego ich stosowanie jest korzystniejsze?

BOV, czyli Bag-On-Valve

Napełnianie aerozoli typu BOV – Bag-On-Valve – polega na umieszczeniu w puszce worka z zaworem. Pojemnik zaś zostaje wypełniony sprężony powietrzem, czyli niezbędnym gazem pędnym, ale będącym neutralnym dla środowiska naturalnego.

Przez zawór do worka trafia określone medium, które nie ulega zmieszaniu z gazem pędnym. Zwiększa się jego objętość, zmniejsza się zaś objętość gazu pędnego, w wyniku czego ulega wzrostowi jego ciśnienie.

W efekcie końcowym przez zawór i dyszę aerozolu typu BOV wydostaje się medium, które nie zmienia swoich właściwości, ze względu na brak ryzyka mieszania się z gazem pędnym.

BOV lepsze do aerozoli napełnianych z wykorzystaniem tradycyjnej technologii?

Nowoczesna technologia napełniania aerozoli przynosi wiele korzyści. Widoczne są one zarówno dla użytkowników, producentów, jak i środowiska.

Do atmosfery nie trafiają szkodliwe gazy, dlatego aerozole typu BOV są bardziej ekologiczne w użytkowaniu. Podobnie rzecz się ma z produkcją.

Brak szkodliwych gazów pędnych oraz ryzyka ich mieszania się z medium, oznaczają bezpieczniejsze użytkowanie aerozoli. Tę zaletę wykorzystują firmy, które chcą, aby ich produkty będące sprzedawane jako marka własna, odpowiadały coraz większym oczekiwaniom odbiorców. To także sposób na promocję, skuteczną walkę z konkurencją oraz ulepszanie oferowanych produktów.

Zalety stosowania produktów w formie aerozoli typu BOV

Technologia napełniania aerozoli typu BOV pozwala na niemalże 100% wykorzystanie zawartego wewnątrz medium. Puszka może być używana pod dowolnym kątem, a ciśnienie pozostaje niezmienne – od pierwszego do ostatniego zastosowania.

Brak ryzyka mieszania się medium z gazem pędnym wpływa na wydłużenie okresu użytkowania preparatu. Ponadto wybór sprężonego powietrza lub azotu jako gazu pędnego oznacza zmniejszenie ryzyka zapłonu – zarówno podczas produkcji, jak i użytkowania preparatu.

Nowoczesna technologia napełniania nie oznacza wyższych kosztów produkcji. Do aerozoli typu BOV wykorzystywane są standardowe pojemniki, które nie wymagają żadnych modyfikacji, niezależnie od produktu, który ma się znaleźć wewnątrz.

Możliwość wykorzystania preparatu w niemalże 100%, czyli maksymalna wydajność, wraz z długim okresem użytkowania oraz wygodą stosowania – zachowana swoboda rozpylania pod każdym kątem – to cechy, które doceniają odbiorcy. 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.