Ranking kosmetyków samochodowych - w jakie produkty warto zainwestować?

Ranking kosmetyków samochodowych - w jakie produkty warto zainwestować?

Każdy kierowca świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że samochód musi się odpowiednio prezentować. Nie da się ukryć, że jedynie odpowiednia pielęgnacja i dbałość o każdy element karoserii, nadwozia i wnętrza, pomoże utrzymać auto w nienaruszonym stanie przez długie lata. Oczywiście nie da się również zapomnieć o tym, że im więcej uwagi i czasu poświęcą kierowcy na to, by zadbać o lakier i inne elementy samochodu, tym bardziej będą mogli utrzymać jego wartość w przypadku ewentualnej sprzedaży.

Obecnie, ze względu na rozwój auto detailingu, rynek akcesoriów do pielęgnacji i ochrony samochodów niezwykle się rozwinął. Wobec tego każdy kierowca może wyposażyć się w wysokiej jakości produkty i gadżety, które pozwolą mu doprowadzić swój samochód do porządku i odpowiedniego stanu. Kosmetyki samochodowe potrafią zdziałać przysłowiowe cuda, więc z pewnością warto w nie zainwestować. Niemniej jednak które z nich rzeczywiście są niezbędne i warte zakupu? Sprawdźmy ranking!

Kosmetyki samochodowe - niezbędne produkty do pielęgnacji

Kosmetyki samochodowe to obecnie jeden z najszerszych asortymentów. Dlaczego branża ta zaliczyła tak gwałtowny rozwój? Otóż przede wszystkim należy wskazać na rozwój auto detailingu. Jest to specjalistyczna gama usług, w ramach której specjaliści zajmują się odnową estetyczną samochodu. Usługi car detailingu często nazywane są samochodowym SPA. Nie ma się co dziwić, gdyż po kilku godzinach spędzonych w rękach fachowców, nasz samochód zmienia się nie do poznania. Zostają całkowicie zniwelowanie rysy i defekty, które pojawiły się na lakierze w wyniku eksploatacji pojazdu, a także całkowicie została odświeżona i odmieniona powłoka lakiernicza. Dzięki temu samochód prezentuje się w taki sposób, jakby dopiero co zjechał z linii produkcyjnej.

Co więcej auto detailing to również skuteczna odnowa wnętrza samochodu. Specjaliści bowiem zajmują się dokładnym i profesjonalnym wyczyszczeniem tapicerki, a także dbają o to, by kokpit pojazdu porażał głęboką czernią. Nie ma się więc co dziwić, że każdy z kierowców bardzo chętnie się na takie usługi decyduje. Niemniej jednak mają one też swoje wady. Okazuje się, że profesjonalne usługi car detailingu są dość drogie i nie każdy kierowca może sobie na nie pozwolić. Wobec tego niezbędne okazują się jedynie odpowiednie kosmetyki samochodowe, a także odrobina cierpliwości, by przeprowadzić zabiegi car detailingu we własnym zakresie. W które z nich z całą pewnością warto zainwestować?

Mycie samochodu

Profesjonalny szampon samochodowy

Pierwszym kosmetykiem samochodowym, który z całą pewnością jest konieczny przy zabiegach car detailingu, jest szampon samochodowy. Niemniej jednak nie może być on "pierwszy lepszy". Przede wszystkim szampon samochodowy musi mieć odpowiednią konsystencję i skład. Warto sprawdzić więc ranking kosmetyków samochodowych, a następnie zdecydować się na najlepsze rozwiązanie. Pamiętajmy, że szampon samochodowy ma dokładnie rozpuścić wszystkie zanieczyszczenia na karoserii pojazdu, nawet te, które już dość mocno zaschły na lakierze. Co więcej skład szamponu nie powinien być na tyle agresywny, by był on wstanie uszkodzić delikatną powłokę lakierniczą. Z tego też powodu jego odpowiedni wybór jest tak istotny.

Nabłyszczający wosk samochodowy

Kolejnym kosmetykiem, który z pewnością wart jest inwestycji, jest profesjonalny, nabłyszczający wosk samochodowy. Oczywiście rynek oferuje wiele rodzajów tego typu produktu. Niemniej jednak większość z nich działa na takiej samej zasadzie. Mają one przede wszystkim wydobyć głębie koloru z lakieru samochodowego, a także wytworzyć na nim swoistą powłokę ochronną. Wosk samochodowy musi być więc niezwykle lekki w nakładaniu, tak, by nie sprawiał on początkującym w auto detailingu kierowcom, problemów z jego odpowiednim rozprowadzeniem. Można wybrać wosk zarówno matowy jak i połyskujący, w zależności od tego, na jakim efekcie nam najbardziej zależy.

Wysokiej jakości środki do prania tapicerki

Kolejnym niezbędnym kosmetykiem są profesjonalne środki do prania tapicerki. Z ich pomocą będzie można skutecznie zadbać o wnętrze pojazdu i wypełnić je przyjemnym zapachem. Warto wiedzieć, że w zależności od rodzaju tapicerki, trzeba będzie wybrać inne środki. W przypadku tapicerek skórzanych, warto sięgać jedynie po kosmetyki najwyższej jakości, które nawilżą skórę i dodatkowo ochronią ją przed ewentualnym pękaniem oraz utratą wyglądu. Środki te powinny być odpowiednio wykorzystywane, co zapewni optymalny efekt.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.