Jaki klucz pneumatyczny do warsztatu wybrać? Gdzie go zastosujemy?

Jaki klucz pneumatyczny do warsztatu wybrać? Gdzie go zastosujemy?

Klucz pneumatyczny M7 jest narzędziem, które jest stosowane w warsztatach w pełni profesjonalnych. Z jego pomocą z bardzo dużą łatwością dokręcimy, a także odkręcimy najróżniejsze śruby. Nie musimy do tego używać zbyt dużej siły. Do czego jest wykorzystywany klucz pneumatyczny M7? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając klucz pneumatyczny?

Klucz pneumatyczny – jak działa i gdzie go zastosujemy?

Z pneumatycznymi kluczami się spotykamy najczęściej w warsztatach. M7 posłuży nam do odkręcania oraz przykręcenia przeróżnych śrub. Najczęściej są to te przy kołach samochodów osobowych. Specjalny mechanizm klucza M7 pozwala na wykonanie tejże czynności bez użycia sporego nakładu siły. Nawet w sytuacjach, gdy śruba zapieczona jest i dosłownie niemożliwa do odkręcenia ręcznego. Klucz pneumatyczny M7, cechuje się znacznie niższymi momentami obrotowymi, może także się przydać podczas wykręcania zapłonowych świec.

Działanie pneumatycznego klucza możliwe jest dzięki układom powietrza sprężonego, które to wytwarzają energię do tego potrzebną. Do jego funkcjonowania prawidłowego jest niezbędne posiadanie sprężarki. Sam mechanizm pracy się składa z części wykonawczej, sterowania oraz przygotowania powietrza.

A w jaki sposób powietrze sprężone wprawa klucz w ruch? Powietrze wtłaczane jest bezpośrednio do cylindra narzędzia, w którym się znajduje wirnik. Przetaczanie go z jednej strony na drugą powoduje, że wirnik się obraca, a tworzona energia w ten sposób trafia na napędowy wał oraz na elementy pozostałe konstrukcyjne. Im krążenie powietrza jest szybsze w środku narzędzia, tym wirnik się obraca szybciej i tym wyższym obrotowym momentem się cechuje akcesorium.

Co zyskamy, gdy wybierzemy klucz pneumatyczny M7? Narzędzia tego rodzaju się cechują prostą budową, która to nie utrudnia użytkownikami pracy. Zastosowanie mechanizmu, który jest oparty na sprężonym powietrzu także zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas pracy.

Klucze pneumatyczne M7 znajdziesz w pfercie sklepu https://narzedzia-esklep.pl/m7-mighty-seven-m64

Klucz pneumatyczny

Dobry klucz pneumatyczny udarowy – czym się kierować przy wyborze?

Na co musimy zwrócić uwagę, gdy chcemy wybrać klucz pneumatyczny M7? Do czynników najważniejszych należy: rodzaj obudowy, poziom hałasu, zapotrzebowanie na powietrze klucza, stopnie odkręcania i dokręcania oraz moment obrotowy maksymalny.

Po co mamy się bawić w zakupy kluczy z momentem wynoszącym 1450 Nm, skoro możemy mieć od razu 1900 Nm? Podobno głowa nas nie boli od przybytku. Zatem im wyższa jest wartość tego parametru, tym wygodniejsza jest praca z nim. Czym jest moment obrotowy? Jest to siła, którą wygenerować może klucz podczas dosyć krótkiej chwili.

Wybierzmy urządzenie, które posiada cztery wartości momentu obrotowego, które możemy ustawić. Są to cztery stopnie dla dokręcenia oraz jeden stopień dla odkręcenia. Czy jest to takie istotne? Im stopni jest więcej regulacji momentu, tym staje się bardziej precyzyjna praca z konkretnym kluczem. Narzędzie to się staje o wiele bardziej uniwersalne.

Na pewno na kluczu pneumatycznym nie powinniśmy zbytnio oszczędzać. Musimy mieć świadomość, że te, które są najtańsze, niestety nie są zbyt wysokiej jakości. Na pewno nie będą nam służyły przez wiele, wiele lat. Lepiej będzie jeden raz więcej zainwestować i mieć narzędzie o wysokiej jakości, niż co jakiś czas kupować klucz pneumatyczny o słabej jakości. Pamiętajmy o tym.

Gdy nie znamy się zbytnio na kluczach pneumatycznych, to poprośmy o pomoc w sklepie z elektronarzędziami. W takich sklepach pracują osoby, które naprawdę mają o tym pojęcie i znają się na rzeczy. Możemy zadać pytania, na które nie znamy odpowiedzi. Pracownicy takiego sklepu na pewno na nie odpowiedzą, a na dodatek rozwieją wszelkie nasze wątpliwości. Nie zapominajmy o tym, że w przypadku takich już profesjonalnych narzędzi jak M7 liczy się przede wszystkim jakość. Na nic innego nie musimy zwracać uwagi. Zapamiętajmy sobie to na czas wyboru klucza pneumatycznego. Akurat na kluczu pneumatycznym nie wolno oszczędzać. Lepiej przeznaczyć troszkę więcej pieniędzy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.