Jakie samochody elektryczne w leasingu można wybrać?

Jakie samochody elektryczne w leasingu można wybrać?

Leasing to jedna z najpopularniejszych wśród przedsiębiorców form finansowania pojazdów. Oferuje on również wiele praktycznych korzyści dla firm. Nic więc dziwnego, że właściciele firm chętnie wybierają to rozwiązanie. Samochody elektryczne jeszcze niedawno budziły obawy ze względu na brak stacji ładowania. W chwili obecnej nie ma to już miejsca. Liczba stacji ładowania "elektryków", czyli pojazdów elektrycznych, systematycznie rośnie. Przedsiębiorcy również chętniej rozważają tę opcję, ponieważ na ulicach miast pojawia się coraz więcej pojazdów elektrycznych. Nierzadko okazuje się, że jest to najlepsza opcja.

Dostępne samochody w leasingu

Samochody elektryczne w leasingu cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób słysząc o samochodach elektrycznych może przypomnieć sobie jedynie nazwę Tesla. Nie jest to dziwne, ponieważ marka ta specjalizuje się wyłącznie w tego typu pojazdach. Nie jest to dobre rozwiązanie dla innych. Niemal każdy producent samochodów oferuje przynajmniej jedno auto elektryczne. Niemieckie (np. Peugeot, Citroen i Renault to samochody francuskie. Peugeot, Citroen, Renault) czy japońskich (np. Mazda, Honda i Skoda) lub czeskich (Mazda i Honda), klient ma szeroki wybór. Na polskim rynku oferowanych jest około 200 modeli. Na rynku jest 200 samochodów elektrycznych.

W praktyce można wziąć w leasing wszystkie samochody elektryczne na rynku. Potencjalny leasingobiorca ma wiele opcji, co może utrudniać podjęcie decyzji. Ważne jest, aby zawęzić wybór i dopasować go do swoich potrzeb. Najprawdopodobniej będzie to samochód dla pasażera, więc można zawęzić go na podstawie aktualnych zapasów w salonie, lub lojalności wobec marki. Jeśli ktoś szuka leasingu samochodu dostawczego, to ma do wyboru mnóstwo opcji, w tym także te z silnikami elektrycznymi. Oferta nie jest mała, ale jest mniejsza niż w przypadku samochodów osobowych. Dowiedz się więcej na vehis.pl/przeznaczenie/elektryk

Samochody elektryczne w leasingu - korzyści

Samochody elektryczne zawsze mają niższe koszty eksploatacji niż pojazdy spalinowe, nawet jeśli ceny energii i paliw zmieniają się z powodu inflacji lub polityki międzynarodowej. Nawet jeśli benzyna i ropa są droższe, ładowanie popularnego samochodu elektrycznego jest nadal lepszą opcją finansową. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku korzystania z darmowych punktów. Przejechanie określonego dystansu również jest tańsze - nawet o 70%. Wykorzystując technologię, można systematycznie zwiększać zasięg pojazdów elektrycznych. W przypadku samochodów dostawczych zasięg może być nawet wyższy niż 700 km, a w przypadku pojazdów osobowych wynosi około 500 km.

Niemniej jednak nie można pominąć korzyści dla wizerunku. Samochody elektryczne są ciche i nie emitują spalin. Są więc postrzegane jako przyjazne środowisku. Firma może więc zaprezentować się jako przyjazna środowisku i odpowiedzialna społecznie. Nadąża też za nowoczesnością. Kolejni producenci samochodów zapowiadają wycofanie się z produkcji aut napędzanych wyłącznie silnikami spalinowymi. Samochody elektryczne często projektowane są w futurystycznym stylu. Leasing dostępny jest również na modele, które kojarzą się z luksusem. Doskonałymi przykładami są Jaguar I-Pace oraz Porsche Taycan Turbo S. Ich użytkowanie podnosi prestiż ich właściciela.

Samochód elektryczny w leasingu

Samochód elektryczny w leasingu - przepisy

Leasing jest lepszą opcją niż kredyt gotówkowy na zakup samochodu. Leasing samochodu elektrycznego niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Samochody elektryczne w leasingu z firm są tańsze w ubezpieczeniu i przeglądzie, ale też mają wyższy odpis amortyzacyjny (225 000 zł) niż pojazdy spalinowe. Nabywca pojazdu elektrycznego wziętego w leasing z zagranicy jest zwolniony z akcyzy. Może to być samochód z Niemiec lub innego kraju Unii Europejskiej. Program "Mój elektryk" oferuje bezzwrotną, nieopodatkowaną dotację na zakup lub leasing nowego pojazdu elektrycznego. Program ten jest ważny do 30 września 2025 roku lub do wyczerpania środków. Należy spełnić określone warunki.

Łatwo jest wskazać inne preferencje prawne dla pojazdów elektrycznych. Nie ma ograniczeń dotyczących wjazdu do stref czystego transportu. Są też takie kwestie jak parkowanie za darmo w strefach, które pobierają opłaty oraz jazda po tzw. pasach autobusowych. Procedury i warunki finansowania leasingu są takie same jak w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym. Nie musisz spełniać żadnych dodatkowych kryteriów, gdy rozważasz tę opcję dla pojazdu elektrycznego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.