Akcesoria BHP – podstawa w każdym przedsiębiorstwie!

Akcesoria BHP – podstawa w każdym przedsiębiorstwie!

 

Akcesoria BHP to tylko z pozoru drobiazgi, którym nie trzeba się skrupulatnie przyglądać. Odpowiednio dobrane, pozwalają w wielu sytuacjach chronić życie i zdrowie, nawet w firmach, które na co dzień nie stwarzają poważnych zagrożeń dla pracowników. Zastosowanie środków BHP jest ponadto regulowane prawnie, zaś ich brak w firmie może skutkować wysokimi karami pieniężnymi.

Akcesoria BHP dopasowane do specyfiki działań w firmie 

Wśród akcesoriów BHP można znaleźć szeroki wybór produktów dopasowanych do specyfiki pracy w określonych branżach. W odpowiedni sprzęt zabezpieczający przed upadkiem oraz kaski ochronne na głowę powinni być zaopatrzeni pracownicy wykonujący pracę na wysokości. W magazynach niezbędne są akcesoria BHP pozwalające oznakować trasę przejazdu wózków widłowych, odbojniki czy znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem osunięcia się towarów z regałów magazynowych. Na liniach produkcyjnych pracownicy powinni być wyposażeni w specjalne rękawice oraz okulary ochronne. Niezbędna jest także odzież robocza lub ochronna. 

Tablice i piktogramy BHP – dlaczego podnoszą poziom bezpieczeństwa w firmie? 

Poza specjalistycznymi akcesoriami BHP dedykowanymi poszczególnym branżom, istnieje szereg artykułów o uniwersalnym zastosowaniu. Produkty te powinny znaleźć się w każdym przedsiębiorstwie, bez względu na to, jakie prace są w nim wykonywane. Do najważniejszych zalicza się tablice i naklejki informacyjne. Znaki wskazujące drogę ewakuacyjną lub piktogramy pokazujące, w którym miejscu znajduje się gaśnica czy apteczka pierwszej pomocy, w sytuacji zagrożenia eliminują wybuch paniki i pozwalają podjąć pierwsze działania przed przyjazdem specjalistycznych służb. Warto także zadbać o specjalne tablice informacyjne, zawierające schemat postępowania w przypadku pożaru czy skupiające najważniejsze zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.

Akcesoria BHP niezbędne w przypadku zagrożenia

Tym, czego nie może zabraknąć w dowolnym przedsiębiorstwie jest gaśnica. Warto uwzględnić rodzaj prowadzonej działalności. W biurze niezbędnym rozwiązaniem jest gaśnica śniegowa, którą można bezpiecznie użyć w sąsiedztwie sprzętu elektronicznego. Warto także zadbać o apteczkę pierwszej pomocy, zawierającą materiały opatrunkowe, oraz zestaw pozwalający wykonać zabieg sztucznego oddychania. Detalem, który warunkuje bezpieczeństwo w pracy są też kauczukowe wykładziny podłogowe. Rozłożone w miejscach najczęściej uczęszczanych przez pracowników, pozwalają zapobiec upadkom, szczególnie jesienią i zimą, kiedy często dochodzi do zawilgocenia obuwia. Śliskie miejsca na podłodze można też zabezpieczyć specjalną taśmą antypoślizgową. 

Bez względu na to, czy firma zajmuje się produkcją, magazynowaniem, czy prowadzi prace biurowe, istnieje szereg akcesoriów BHP, które powinny znaleźć się w jej wyposażeniu. W większości przypadków są to drobiazgi, które jednak w sytuacji zagrożenia mogą uratować zdrowie i życie osób przebywających w budynku. Artykuł powstał przy współpracy z https://www.egsystem-sklep.pl/

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.