Twoja męska fryzura niezależnie od cięcia może wyglądać nienagannie. 5 kroków do idealnej męskiej fryzury

Twoja męska fryzura niezależnie od cięcia może wyglądać nienagannie. 5 kroków do idealnej męskiej fryzury

Niezależnie od tego czy to co masz aktualnie na głowie wygląda jak zemsta fryzjera, czy twoje włosy są wyjątkowo trudne w układaniu, możesz wyglądać nienagannie. Wystarczy, że postawisz na odpowiedni produkt do układania męskiej fryzury, a mianowicie pomadę do włosów. Poznaj w dzisiejszym poradniku 5 kroków do idealnej męskiej fryzury. Być może na którymś etapie popełniasz błąd i przez to Twoje włosy szybko się przetłuszczają, przesuszają, puszą czy na skórze tworzy się łupież. Zatem czas wymienić wszystko co niezbędne, by fryzura prezentowała się nienagannie.   

Krok pierwszy: mycie włosów. Czy na pewno robisz to dobrze?

Wszystkim wydaje się, że mycie włosów to banał. Jednak z jakiegoś powodu wielu mężczyzn nie ma na głowie dobrze odżywionych i lśniących włosów, a czasem przesuszone i płaskie albo przetłuszczone i pozbawione objętości. Trzeba widzieć, że temperatura w jakiej myje się włosy wpływa na ich kondycję. Zbyt ciepła czy gorąca woda powoduje ich nadmierne przesuszanie. Warto stosować wodę o temperaturze ciała, a przy spłukiwaniu nawet niższą. Nieco cieplejsza, ale nie wrząca woda otwiera cebulki włosów i sprawia, że przyjmują więcej kosmetyku, natomiast niższa temperatura zamyka je i pozwala pozbyć się skutecznie resztek produktu. Nakładanie zbyt dużej ilości szamponu w połączeniu z ciepłą wodą może spowodować, że włosy jeszcze przed suszeniem zaczną się kleić i będą przetłuszczone. Włosy należy myć delikatnie kolistymi ruchami, aby oczyścić także skórę głowy. Taki masaż należy wykonywać przynajmniej przez 2-3 minuty, a następnie pianę pozostawić chwilę na włosach, aby mogły wchłonąć korzystne oleje i inne składniki. Dopiero później przystępujemy do spłukiwania. Nie należy mocno wykręcać włosów ręcznikiem ani mocno pocierać, bo sprzyja to podrażnieniom skóry głowy, w tym łupieżowi. Absolutnie nie można kłaść się spać z mokrymi włosami, bo wtedy łupież pojawi się na pewno.              

Krok drugi: nakładanie odżywki. Zwróć uwagę na ilość produktu i dokładne spłukiwanie

Ponieważ Twoje włosy potrzebują solidnego nawilżenia, a także ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, choćby promieniowaniem UV, ważne jest stosowanie odżywek. Dzięki nim przede wszystkim włosy łatwiej się rozczesuje, są miększe i bardziej lśniące. Nie można jednak przesadzać z ilością produktu. Nakłada się go niewiele i rozprowadza na włosach albo przy samej nasadzie albo na całej długości. Jeśli produkt przeznaczony do stosowania u nasady włosów rozprowadzisz na całej długości, może to spowodować nadmierne przetłuszczanie. Podobny efekt będzie często przy nałożeniu zbyt dużej ilości produktu. Odżywkę do spłukiwania trzeba spłukać bardzo dokładnie.  

Krok trzeci: suszenie włosów. Nie przesadzaj z gorącym strumieniem

Kolejny krok to oczywiście suszenie włosów. Najpierw musisz je odsączyć z nadmiaru wody i  musisz wiedzieć, że gdy borykasz się z łupieżem, najlepiej zrobić to przy użyciu ręcznika papierowego. Możesz wybrać też miękki ręcznik z mikrofibry. Włosy należy odsączyć delikatnie nie należy ich wykręcać ani też przesadnie pocierać, bo to doprowazi do ich uszkodzenia. Przy lekko mokrych, ale nie kapiących włosach można przystąpić do suszenia. Tutaj sprawdzi się najlepiej zimny nawiew. Gorący strumień możesz używać okazjonalnie, gdy bardzo Ci się spieszy. Pamiętaj, by wtedy chociaż skorzystać z dyfuzora, aby zachować odpowiednią odległość włosów od gorącego strumienia.         

Krok czwarty: stylizacja na wilgotnych lub suchych włosach. Użyj niezawodnej pomady do włosów Reuzel

Później możesz przystąpić do stylizacji i tu sprawdzą się pomady wodne czy też woskowe, w tym pomady Reuzel, wśród których znajdziesz i jedne i drugie, a nawet te o konsystencji pasty. Przed nałożeniem pomady należy lekko rozgrzać ja w dłoniach. Należy nakładać niewielką ilość, a następnie do stylizacji użyć okrągłej szczotki i suszarki z dyfuzorem. Pomada nie obciąży Twoich włosów i nada im albo matowe, albo połyskujące wykończenie, w zależności od tego, na który produkt się zdecydujesz.  

Krok piąty: lakier do włosów. Nałóż na włosy, a jeśli pomada ma silny chwyt, przyda się pod czapkę lub inne nakrycie głowy     

Ostatni etap to nałożenie lakieru do włosów. Na silne utrwalenie możesz pozwolić sobie na szczególną okazję. Wybieraj lakiery, które mocno nie obciążają włosów. Sugeruj się w tej kwestii opiniami fryzjerów i użytkowników. Jeśli lakier na włosach nie jest ci potrzebny, ale zakładasz np. czapkę typu beanie lub kapelusz, to aby nie zepsuć całkowicie układanej fryzury spryskaj wnętrze czapki czy kapelusza lakierem. W ten sposób włosy nie będą się elektryzować.

Idealna męska fryzura? Tak, z naszymi radami to możliwe. Koniecznie je wypróbujcie!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.