Pierścionki zaręczynowe z jednym z najpiękniejszych kamieni - szafirem

Pierścionki zaręczynowe z jednym z najpiękniejszych kamieni - szafirem

Sezon wakacyjny: szum morza, romantyczne spacery i piękne widoki - jest to aura, która zdecydowanie sprzyjają zaręczynom. Jest to szczęśliwa chwila, która w wielu osobach budzi jednak duży niepokój i stres. Dlaczego? Powodem najczęściej jest obawa przed odrzuceniem, ale przede wszystkim największych wątpliwości przysparza wybór odpowiedniego pierścionka. Do najczęściej zadawanych pytań należy cena, za jaką powinno się go kupić oraz kolor i materiał, z którego został wykonany. Wszelkie tego typu wątpliwości rozwiewa Roren wraz z ofertą pierścionków zaręczynowych z szafirem.

Kilka słów o zaręczynach

Zaręczyny, zwane dawniej zrękowinami, to tradycja występująca w niemalże wszystkich kulturach. Symbolizuje zawarcie umowy między dwojgiem ludzi - a przysiędze tej towarzyszy zwykle podarowanie pierścionka.

Pierwsze wzmianki na temat zaręczyn pochodzą ze Starego Testamentu, natomiast formalne zasady ich dotyczące wypracowano w prawie rzymskim. W III wieku zaczęto nawet stawiać zaręczyny na równi ze ślubem, nie wymagając od stron formalnego zawarcia związku małżeńskiego.

W historii zdarzały się okresy, kiedy zaręczyny stanowiły akt jednostronny i wówczas tylko jedna osoba składała uroczyste przyrzeczenie. 

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Aby dokonać trafnego wyboru pierścionka, należy po pierwsze zwrócić uwagę na kolor biżuterii noszony na co dzień przez przyszłą narzeczoną. Kolejnym ważnym aspektem jest styl i fason - może on być delikatny i minimalistyczny lub oryginalny, fantazyjny. Niezwykle istotny jest też rozmiar biżuterii, który najłatwiej określić przynosząc jeden z pierścionków kobiety do salonu jubilerskiego. 

Na tę wyjątkową okazję najczęściej wybierane zostają pierścionki zaręczynowe z szafirem, rubinem, topazem i ametystem. Szeroki wybór wykonanej z pasją biżuterii znaleźć można w ofercie Roren.

pierścionek zaręczynowy

Na zwieńczenie romantycznego spaceru wzdłuż plaży - pierścionek zaręczynowy z szafirem w kolorze morskich fal

Szafir to minerał występujący w przyrodzie bardzo rzadko, z uwagi na ten fakt chętnie wykorzystywany jest w jubilerstwie - głównie do produkcji pierścionków zaręczynowych. Wybierając go przekazujesz ukochanej w ten sposób  wiadomość o treści: wyjątkowy kamień dla wyjątkowej kobiety. 

Barwa szafiru jest istotna w celu identyfikacji jego pochodzenia. Chabrowe występują w Kaszmirze, te ze Sri Lanki przybierają kolory od jasnoniebieskich, przez fiołkowe, żółte aż po białe, natomiast zielone spotkać można w Australii. 
Szafir bywa często nierównomiernie zabarwiony. Wówczas szlifierz umieszcza część przezroczystą z przodu, a niebieską z tyłu - zabieg ten nadaje odcień całemu kamieniowi.
Kolorem kamienia, który najlepiej sprawdzi się w sezonie wakacyjnym, jest błękit - symbol nieba i morza oraz wieczności i trwałości. To kolejny dowód na to, że osoby planujące zaręczyny powinny zapoznać się z ofertą pierścionków zaręczynowych z szafirem, których szeroki wybór posiada Roren.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.