Twoja Twarz brzmi Znajomo

Twoja Twarz brzmi Znajomo

źródło: styl.fm

Twoja twarz wygląda znajomo jest wzorowana na hiszpańskim interaktywnym reality show, który został opracowany przez Endemol i Antena 3, gdzie zawodnicy podszywają się pod gwiazdy muzyki światowej i krajowej. Format, podobny do holenderskiego serialu Soundmixshow, został po raz pierwszy wyemitowany w Hiszpanii pod tytułem Tu cara me suena w 2011 roku.

Format programu

 W serialu udział wzięło sześciu celebrytów (aktorów, osobistości telewizyjne i sportowcy), którzy co tydzień przedstawiali różnych kultowych piosenkarzy, aby wygrać pieniądze na wybraną przez siebie organizację charytatywną. Zwycięzcą serii była aktorka Natalie Anderson; otrzymała nagrodę główną w wysokości 50 000 funtów na cele charytatywne. W programie celebryci występują co tydzień jako różni kultowi artyści muzyczni. Ich występ jest oceniany przez zespół sędziów. Każda gwiazda zmieniała się co tydzień w inną piosenkarkę i wykonywała kultową piosenkę i rutynę taneczną autorstwa tego konkretnego piosenkarza. „Randomiser” może wybrać dowolnego starszego lub młodszego artystę dostępnego w maszynie, a nawet piosenkarza płci przeciwnej (z wyjątkiem pierwszego tygodnia) lub zmarłego piosenkarza. Zawodnicy otrzymują punkty od sędziów (i siebie nawzajem) na podstawie tego, jak przebiegał występ. Sędziowie przyznają swoje punkty (do 10, co daje w sumie 30 możliwych) zawodnikom, podczas gdy uczestnicy musieli dać 5 punktów wybranemu zawodnikowi (zwanemu „punktami bonusowymi”). Całkowity wynik każdego uczestnika jest następnie zliczony poprzez zsumowanie punktów od sędziów i głosowanie zawodnika z punktami z televotingu. Osoba na szczycie tabeli wyników pod koniec każdego show, po połączeniu głosów sędziów i głosów publicznych, otrzymuje nagrodę pieniężną na wybrane przez siebie cele charytatywne.

Twoja twarz brzmi znajomo w Polsce

W Polsce program „twoja twarz brzmi znajomo” emitowany był w trzynastu edycjach. Program w ostatniej edycji prowadzili Piotr Gąsowski, Maciej Dowbor, a jego uczestnikami byli Paweł Dudek, Gosia Andrzejewicz, Maurycy Popiel, Marta Gałuszewska, Filip Gurłacz, Karol Dziuba, Natalia Avelon, Kamila Boruta. Decyzją stacji, sam program został wstrzymany i ma być ponownie wyemitowany na jesieni. Stało się tak ze względu na zagrożenie związane z koronowirusem. Polska wersja w całości oparta była na hiszpańskim modelu programu. Formuła programu przewiduje ośmiu uczestników w każdej edycji. Nagroda główna to sto tysięcy złotych, która jak w przypadku programów w innych krajach, przekazana jest docelowo na cele charytatywne. Do dziś w polskiej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” udział wzięli Artur Chamski oraz Julia Pietrucha,, a także Magda Steczkowska czy Joanna Liszowska. W programie wzięła udział także Olga Borys, Joanna Moro, Maria Tyszkiewicz,  Mateusz Banasiuk, Radosław Pazura,, Kamil Bijoś i Michał Rudaś. Juniorami byli między innymi świętej pamięci aktor Paweł Królikowski, a także Małgorzata Walewska czy Katarzyna Skrzyniecka oraz Bartek Kasprzykowski. Każda edycja programu cieszyła się olbrzymią popularnością wśród widzów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.