Usuwanie blizn potrądzikowych - zaufaj specjalistom z Kliniki Murano!

Usuwanie blizn potrądzikowych - zaufaj specjalistom z Kliniki Murano!

Każdemu z nas zależy na zadbanym i schludnym wyglądzie. Tym, co przykuwa uwagę w pierwszej kolejności, są włosy, zęby, a także cera. To właśnie ze skórą twarzy miewa się najwięcej problemów - często jest zaczerwieniona, z rozszerzonymi i popękanymi naczynkami, różnego rodzaju wypryskami, a także śladami i bliznami po nich.

Do najczęstszych problemów należą blizny potrądzikowe - w postaci wgłębień lub wypukłości. Z tego rodzaju fizycznymi uszkodzeniami skóry nie poradzi sobie niestety żaden kosmetyk. Na szczęście sprawa nie jest przesądzona i skórze można przywrócić ładny wygląd.

Blizny potrądzikowe - co to jest i dlaczego tak trudno je usunąć?

W ostrym przebiegu trądziku na skórze pojawia się wiele zmian, mocno zaognionych. Największym błędem jest wyduszanie krost - to najprostsza droga do trwałego uszkodzenia skóry. W ten sposób niszczy się tkanki i powstają blizny. Również nieleczony, ostry trądzik może pozostawić ślady w postaci blizn i przebarwień na skórze.

Często jednak nawet bez tego rodzaju ingerencji, krosty pozostawiają głębokie ślady w skórze. Blizną nazywa się zmianę powstałą z tkanki łącznej włóknistej, która powstaje podczas gojenia się skóry. Wówczas wspomaganie regeneracji skóry kosmetykami i preparatami aptecznymi może jeszcze zapobiec powstaniu blizny lub sprawić, że w przyszłości będzie mniejsza. Po około 12 miesiącach od uszkodzenia skóry blizna, czyli przerost tkanki (lub jej ubytek - wówczas powstają wgłębienia w skórze) jest już zmianą trwałą, z którą nie poradzi sobie żaden kosmetyk. Jedynym rozwiązaniem pozostaje wówczas działanie lasera.

laserowe

Laser Discovery Pico stosowany w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych. Fot. Klinikamurano.com

Usuwanie blizn potrądzikowych za pomocą lasera - jak to działa?

Skuteczność lasera jest nieoceniona. Pomaga uporać się z problemami i zmianami wobec których inne metody zawodzą. Laserowym usuwaniem blizn powinien zająć się jednak wyłącznie wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej.

Klinika Murano dysponuje nowoczesnymi i niezwykle skutecznymi laserami. Podstawą do wykonania zabiegu jest wcześniejsza konsultacja lekarska, podczas której określa się wygląd, lokalizację i wielkość zmiany, a także przeprowadza się szczegółowy wywiad z pacjentem, określając ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Usuwanie blizn (w tym potrądzikowych) polega na tworzeniu kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze, które pobudzają tkanki do regeneracji. Wokół tych uszkodzeń pozostaje zdrowa tkanka, dzięki której gojenie jest o wiele łatwiejsze.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych - ile zabiegów potrzeba?

Przy użyciu dobrej jakości sprzętu, efekty są widoczne już zwykle po zaledwie jednym zabiegu. Dla pełnego efektu zabieg trzeba jednak powtórzyć: zwykle 5-6 razy, w odstępach co najmniej kilkutygodniowych.

Zabieg naświetlania chorego miejsca laserem jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny. Profesjonalne wykonanie zabiegu przez specjalistę z Kliniki Murano jest również gwarancją natychmiastowego powrotu do codzienności, bez okresu rekonwalescencji. Ryzyko powikłań po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu, jest w tym przypadku zredukowane do minimum.

Więcej na klinikamurano.com

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.