Zalety nowoczesnej chirurgii ręki
Nowoczesna chirurgia ręki to przede wszystkim o wiele szybsze diagnozowanie i leczenie, niż kiedyś. Obecnie dysponujemy na tyle zaawansowaną aparaturą oraz możliwościami interwencji, że często udaje się całkowicie zrezygnować z operacji ręki, na rzecz mniej inwazyjnych metod. Dowiedz się, jakie są zalety nowoczesnej chirurgii kończyn górnych.
Gdzie udać się ze złamaniem czy zwichnięciem ręki?
Lekarza o specjalizacji “chirurg ręki” nieco trudniej znaleźć, niż przykładowo chirurga naczyniowego czy innych specjalistów, a szkoda, ponieważ urazy kończyn górnych są często spotykane w praktyce lekarzy rodzinnych czy na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Warto wiedzieć, że Pacjenci na SOR często nie otrzymują odpowiedniej pomocy, ponieważ nie taki jest obszar działań tych jednostek szpitalnych. Służą one do ratowania zagrożenia życia i zdrowia w sytuacjach nagłych.
Lekarze zauważają, że nawet ¾ Pacjentów przybywających na SOR, powinno kierować się wcześniej do innych placówek medycznych. Pacjentom często zakłada się tam gips, pomimo tego, że nie w przypadku każdego urazu jest on konieczny. Miejscem, gdzie znajdziemy pomoc w razie:
- złamania, zwichnięcia czy stłuczenia ręki,
- znacznego ograniczenia jej ruchomości czy dużej opuchlizny,
- bólu i stanu zapalnego,
jest placówka medyczna świadcząca usługi z zakresu chirurgii kończyn górnych taka jak przykładowo HandProjektClinic. Do chirurga ręki można jechać natychmiast po doznaniu urazu lub po wizycie w szpitalu i założeniu gipsu, jeśli wypadek zdarzył się w godzinach lub dniach, w których ten typ opieki medycznej nie funkcjonuje.
Jakie możliwości daje nowoczesna chirurgia ręki?
Nowoczesna chirurgia ręki to możliwość szybszego powrotu do pełnej sprawności po złamaniach i zwichnięciach. Obecnie leczenie daje możliwość opóźniania postępowania procesów chorobowych lub niwelowania dokuczliwości ich symptomów tam, gdzie kiedyś było to niemożliwe. Częściej zamiast po metody operacyjne w znieczuleniu ogólnym, sięga się po znieczulenie miejscowe i techniki endoskopowe lub małoinwazyjne zabiegi pod kontrolą USG. Popularne stają się również kroki regeneracyjne przy użyciu kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego czy komórek macierzystych.
Artykuł partnera
Komentarze (0)