Wosk samochodowy

 

Zadbany, czysty i błyszczący lakier samochodu to nie tylko nasza chluba, ale też swoista wizytówka, określająca, jak traktujemy swoje przedmioty osobiste. Dla większości osób samochód stanowi przedmiot wybitnie personalny, stąd też zabiegi, by prezentował się czysto, schludnie, wręcz błyszczał na ulicy czy przydomowym parkingu, mogą nieraz przybrać formę wręcz absurdu. Niemniej jednak warto zadbać, by wygląd lakieru naszego samochodu nie wprawiał w zakłopotanie, nie tylko z podstawowego powodu, mianowicie funkcji estetycznej, tylko równie ważnego aspektu, że to po prostu przedłuża życie naszego pojazdu.

Wosk samochodowy – remedium na problemy z lakierem samochodowym

Dobrze dobrany oraz zaaplikowany wosk samochodowy sprawi, że karoseria może odzyskać nowe życie i blask. Z racji tego, że obecnie na półkach możemy trafić na różnego rodzaju woski przeznaczone do pielęgnacji lakieru, warto przetestować kilka i sprawdzić, który najlepiej zaprzyjaźni się z karoserią naszego auta. Wybór optymalnego wosku może też być podyktowany kwestią trudności w jego nakładaniu oraz ewentualnej wymaganej po aplikacji polerki. Najprostszą drogą do uzyskania efektu czystego, zadbanego auta, jest skorzystanie ze sprawdzonej myjni, gdzie funkcja woskowania i nabłyszczania za pomocą specjalnych mieszanek wosków sprawi, że nasz samochód wyjeżdżając po takiej kosmetyce na ulicę, będzie wyglądał czysto i błyszczał jak nowy.

Woski – aplikacja samodzielna

Jeśli wosk samochodowy z myjni się nie sprawdza, warto zainwestować w dodatkową opcję tego produktu i rozpocząć aplikację w zaciszu własnego ogródka lub garażu. Tutaj producenci wosków samochodowych dostarczyli swoim klientom kilka rodzajów produktów, które różnią się pomiędzy sobą głównie konsystencją, od spreju, poprzez mleczko, zawiesinę, aż do postaci stałej, mającej wygląd pasty, oraz ambiwalentnego czasu nakładania i polerowania. Coraz częściej także warsztaty samochodowe lub lakiernicze oferują usługę woskowania i polerowania jako jeden z elementów kampanii mającej przyciągnąć klienta, co spotyka się z dość dużym zainteresowaniem, szczególnie gdy dla karoserii naszego samochodu najlepiej sprawdza się wosk o stałej konsystencji, którego aplikacja jest długa, uciążliwa, a efekt nie zawsze stanowi powód do chluby.

Specjalistyczne woski samochodowe – produkt na każdą kieszeń

Producenci wosków samochodowych dostosowali swoją ofertę do możliwości finansowych przeciętnego polskiego Kowalskiego. Produkt, który można prosto zakupić zarówno w profesjonalnym sklepie motoryzacyjnym, na stacji benzynowej, jak i w zwyczajnym supermarkecie, nie przeraża i nie odstrasza swoją ceną, natomiast w większości przypadków jest on dość wydajny. Oczywiście, podstawowym kryterium jego wydajności jest pytanie, jak często woskujemy nasz samochód. Specjaliści również przestrzegają, by woskować samochód z umiarem, a już z pewnością nie codziennie. Częstotliwość takiego zabiegu podwyższa kolor karoserii – auta pokryte ciemnym lakierem powinny być woskowane częściej niż te o jasnej kolorystyce. Wymagane jest zastosowanie wosku przynajmniej dwa razy do roku, w okresie przedzimowym oraz na wiosnę. Oczywiście, jeśli garażujemy nasze auto na zewnątrz, lub jest ono starszym modelem, wymagającym większej pielęgnacji, proces ten należy wykonywać częściej.

Wosków samochodowych najlepszych marek szukaj na sklep.motogo.pl >>

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.