Jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie swojej przygody z auto detailingiem?

Jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie swojej przygody z auto detailingiem?

Auto detailing to umiejętny sposób na wydobycie tego, co najlepsze nawet z najstarszych samochodów. Chroni on wiele elementów konstrukcyjnych samochodu. To nie tylko poprawia wygląd samochodu, ale również zwiększa jego odporność na uszkodzenia, a tym samym podnosi jego wartość. Jak rozpocząć auto detailing? I o czym należy pamiętać na początku?

Podstawy auto detailingu - odpowiednie narzędzia i techniki

Pielęgnacja samochodu składa się z dwóch elementów: wysokiej jakości narzędzi i kosmetyków, a także techniki wykonywania zabiegów detailingowych. Tej ostatniej nie należy poświęcać. Technikę będziemy wciąż udoskonalać.

Od początku powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dobór i stosowanie kosmetyków samochodowych. Zamiast kierować się "rozsądkiem Sknerusa", zainwestujmy w bardziej konkretne preparaty, np. do felg, matowienia karoserii i usuwania konkretnych zabrudzeń (smoła i zanieczyszczenia organiczne).

Ściereczki z mikrofibry to świetne narzędzie, które warto mieć na początku każdej przygody. Dobre gąbki są niezbędne do usuwania zabrudzeń z powierzchni lakieru.

Jak kupować kosmetyki samochodowe – w zestawach czy osobno? Czytaj więcej na http://autoserwisdim.pl/wskazowki-i-porady/arxv/jak-kupowac-kosmetyki-samochodowe-w-zestawach-czy-osobno.html

Mycie felg samochodu

Pielęgnacja zewnętrzna samochodu - lusterka, felgi, szyby i karoseria

Zanim przejdziemy do detailingu zewnętrznego, musimy umyć nasz samochód. Nie wystarczy jednak zrobić tego raz na zawsze. Ważne jest, aby robić to etapami, nawet jeśli myjemy samochód w domu. Mycie wstępne powinno być wykonane przed każdym innym czyszczeniem (jeśli mamy karcher, użyjmy go! Ale równie dobrze można użyć łopaty lub kilku wiader wody z pieniącym się szamponem).

Mycie wstępne jest konieczne, aby usunąć wszelkie twarde zabrudzenia, takie jak błoto. Nie należy pomijać tego kroku, ponieważ może on spowodować zarysowania podczas szorowania gąbką. Teraz nadszedł czas na pranie właściwego ubrania. Szampon i gąbka, których używamy są tutaj kluczowe. Istotne jest, aby szampon był tak sformułowany, aby przygotować lakier do woskowania lub innych preparatów ochronnych.

Należy pamiętać, aby gąbkę myć w dwóch wiaderkach. W jednym wiadrze mamy szampon i wodę. W drugim wiadrze mamy czystą wodę do spłukania gąbki. Dzięki temu unikniemy rozprzestrzeniania się brudu na powierzchni samochodu oraz unikniemy ewentualnych uszkodzeń, jeśli znajdą się na niej ślady piasku lub innych stałych cząstek.

Po dokładnym wyczyszczeniu samochodu, spłukujemy ewentualną pianę. Teraz możemy przejść do procesu detailingu. Polerowanie jest świetną opcją, jeśli masz dużo czasu. Do tego potrzebna będzie pasta i ściereczka z mikrofibry. Powłoka ceramiczna to kolejna opcja. Jest twarda i zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniami. Nadaje samochodowi lustrzany, świetnie wyglądający połysk.

Należy również zadbać o felgi. W tym celu dostępnych jest wiele opcji, w tym specjalistyczne preparaty. Lusterka i szyby możemy zabezpieczyć przed osadzaniem się wody, nakładając na nie substancję.

Wnętrze samochodu: kokpit, tapicerka, podsufitka i podłoga

Ważne jest, aby tak samo jak z jego zewnętrznymi elementami dbać o jego wnętrze. To właśnie tutaj wiele zależy od tego, jakie wyposażenie się tam znajduje. Należy stosować specjalnie przygotowane preparaty do skóry. To samo dotyczy tapicerki welurowej, czy też każdego innego rodzaju tapicerki.

Ważne jest czyszczenie kokpitu i podsufitki. Należy dokładnie odkurzyć podłogę i zabezpieczyć ją dywanikami. Unikniemy w ten sposób uszkodzeń mechanicznych i trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.