Program Polska Bezgotówkowa – dlaczego warto wziąć udział w programie

Program Polska Bezgotówkowa – dlaczego warto wziąć udział w programie

Obecnie płatności bezgotówkowe stały się na tyle popularne, że powinny być traktowane jako pewien standard. Sprzedawcy, którzy nie umożliwiają takich rozwiązań, mogą się narazić na utratę potencjalnych klientów, a przez to mniejszy zarobek. Rozwiązaniem może być jednak udział w programie Polska Bezgotówkowa, dzięki któremu firmy mogą otrzymać urządzenia do przyjmowania płatności kartą bez żadnych opłat. Jakie korzyści mogą się z tym wiązać?

Co można uzyskać i jak przystąpić do programu Polska Bezgotówkowa? 

Program Polska Bezgotówkowa niesie ze sobą korzyści zarówno dla przedsiębiorców, jak i ich klientów. Firmy, które zgłoszą się do programu, mogą uzyskać do trzech darmowych terminali płatniczych. Opłaty abonamentowe za takie urządzenia mogą się pojawić dopiero po 12 miesiącach, podobnie jak koszty związane z transakcjami bezgotówkowymi. Przez pierwszy rok uczestnicy programu nie płacą prowizji za takie płatności, chyba że na jednym darmowym terminalu płatniczym obroty przekroczą poziom 100 tysięcy złotych.

W praktyce jest to jednak bardzo wysoki i zwykle wystarczający pułap, gdyż beneficjentami programu są głównie małe i średnie przedsiębiorstwa. Oprócz tego, darmowy terminal płatniczy można dopasować do profilu prowadzonej działalności, gdyż dostępne są zarówno wersje stacjonarne, jak i mobilne.

Zgłoszenie się do programu jest bardzo proste i można go dokonać na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/. W tym celu należy wybrać odpowiednie darmowe terminale płatnicze oraz wypełnić zgłoszenie informacjami o prowadzonej działalności. Jeśli firma kwalifikuje się do udziału w programie, to weryfikacja zostanie określona jako pozytywna, a pod wskazany adres zostaną wysłane darmowe terminale płatnicze, które zostały zamówione przez danego przedsiębiorcę. 

Jakie są dodatkowe korzyści z udziału w programie Polska Bezgotówkowa? 

Otrzymanie darmowych terminali płatniczych w ramach uczestnictwa w programie Polska Bezgotówkowa wiąże się z szeregiem dodatkowych korzyści, które sprawiają, że jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców. Przede wszystkim może to zwiększyć liczbę klientów, gdyż darmowy terminal płatniczy umożliwi im dokonywanie płatności kartą. Obecnie jest to metoda płatności, którą preferuje wiele osób, więc wybierają one miejsca, gdzie udostępnione są rozwiązania bezgotówkowe. Przekłada się to także na poprawienie wizerunku firmy, która jest traktowana jako nowoczesna i nastawiona na wygodę klienta.

Oprócz tego, darmowy terminal płatniczy przełoży się także na większe obroty, gdyż klienci są zwykle skłonni wydać więcej pieniędzy gdy płacą kartą i nie ogranicza ich ilość gotówki. Wreszcie, zmniejszenie ilości fizycznego pieniądza w kasie, przekłada się też na bezpieczeństwo przedsiębiorcy, który jest mniej narażony na ewentualne kradzieże.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.