Jak dowiedzieć się, kto jest nieznanym rozmówcą?

Jak dowiedzieć się, kto jest nieznanym rozmówcą?

Jeśli często odbierasz niechciane połączenia i wiesz, kto jest rozmówcą, możesz skorzystać z opcji blokady tego konkretnego numeru na swoim smartfonie. Jednak problemy zaczynają się, gdy ktoś dzwoni do Ciebie z zamaskowanego, nieznanego numeru.

Skoro nie wiesz, jak ten numer wygląda, nie możesz go zablokować. Ale ten artykuł pokaże ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby dowiedzieć się, kim jest ten nieznany rozmówca.

Maskowane Nieznane Numery
Po pierwsze, jak ci ludzie faktycznie ukrywają swoje numery telefonów, kiedy do ciebie dzwonią?

Odpowiedź jest dość prosta i jest używana od dawna, jeszcze przed wiekiem smartfonów.

Każdy może ukryć swój numer z powodu funkcji No Caller ID. Podczas wykonywania tego typu połączenia pojawia się on jako Nieznany rozmówca. Wystarczy wprowadzić tylko kilka cyfr.

Po prostu wpisz *67 przed numerem, pod który chcesz zadzwonić. Spowoduje to automatyczne zablokowanie Twojego identyfikatora rozmówcy - to znaczy, że będzie on niewidoczny dla osoby odbierającej połączenie.

Funkcja No Caller ID jest zazwyczaj używana w celu uniemożliwienia śledzenia. Jednak niektóre z nich wykorzystują ją do nękania i innych nielegalnych działań. Dlatego musisz się nauczyć, jak zdemaskować numer rozmówcy.

Poniższy rozdział pokaże ci, jak możesz to zrobić.

Odblokowywanie Nieznane Numery
Zadzwoń do swojej firmy telefonicznej
Ponieważ firmy telefoniczne posiadają rejestry Twoich poprzednich połączeń, zazwyczaj zapewniają swoim klientom usługę Anonimowego ID rozmówcy. Więc jak to działa?

Zasadniczo, usługa ta automatycznie sprawdza autentyczność każdego połączenia otrzymanego na telefonie.

Powiedzmy, że ktoś próbuje się do Ciebie dodzwonić z nieznanego lub zastrzeżonego numeru, gdy ta usługa jest włączona. Aby osoba dzwoniąca mogła kontynuować połączenie, będzie musiała zdemaskować swój numer. Gdy numer zostanie zdemaskowany, będziesz mógł go zobaczyć na swoim ekranie. Aby włączyć tę usługę, wystarczy zadzwonić do swojej firmy telefonicznej i powiadomić ją, że odbierasz niechciane połączenia z nieznanego numeru.

Niestety, nie wszystkie firmy oferują tę usługę, ale jedynym sposobem na upewnienie się, że zadzwonisz do swojego operatora i zapytasz go o Anonimowy identyfikator rozmówcy. Jeśli Twój dostawca obsługuje tę funkcję, operator zapyta Cię o datę i godzinę, kiedy otrzymałeś te połączenia. Dodatkowo, może potrzebować znać Twoje nazwisko i adres.

Wejdź na stornę infonumer.pl i sprawdź, kto do Ciebie dzwoni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.