Wynajem samochodów – czy jest opłacalny?

Wynajem samochodów – czy jest opłacalny?

 

Nie każdy może cieszyć się swoimi czterema kółkami. Jeżeli jeszcze nie mamy swojego samochodu, a bardzo go w danym momencie potrzebujemy, to możemy skorzystać z wypożyczalni. Obecnie wypożyczalni samochodów jest bardzo dużo, znajdziemy je praktycznie w każdym mieście na terenie całej Polski. Dzięki temu możemy bardzo prosto załatwić swoje sprawunki.

Coraz częściej samochody są wypożyczane przez turystów, którzy preferują poruszać się na własną rękę niż korzystać z komunikacji miejskiej bądź podmiejskiej. Dlatego przed wyjazdem do innego miasta bądź kraju, warto zapoznać się ofertami różnych firm, które świadczą takie usługi. Obecnie większość wypożyczalni ma bardzo szeroki wybór aut, od zwykłych popularnych marek, do bardziej luksusowych i reprezentacyjnych. Należy jednak pamiętać, żeby dokładnie przeczytać warunki umowy, która określa jakie kary mogą nas czekać w razie zwrócenia uszkodzonego pojazdu.

Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu samochodu?

 Po pierwsze musimy sprawdzić, czy w podpisywanym przez nas kontrakcie jest zawarta klauzula o ubezpieczeniu AC i OC. Często okazyjna cena wynajmu może nie zawierać tych świadczeń, które są kluczowe w razie wypadku. W momencie wypożyczania auta musimy także zwrócić uwagę na jego stan. Należy bardzo dokładnie obejrzeć auto, sprawdzić, czy nie ma jakichś zadrapań i usterek. Jeżeli zgłosimy defekt w momencie zawierania umowy, to możliwe, że dostaniemy inny pojazd, a już na pewno uchroni nas to od późniejszych opłat za zwrócenie samochodu w złym stanie.

Szukasz wypożyczalni krótkoterminowej, która oferuje samochody luksusowe, oraz sportowe ? Sprawdź koniecznie http://lumarental.pl/wynajem-krotkoterminowy/ >>

Oczywistym jest, że aby wypożyczyć samochód musimy posiadać prawo jazdy, natomiast często wypożyczalnie wymagają, aby kierowca miał za sobą co najmniej dwuletnie doświadczenie w prowadzeniu samochodów. Jest to oczywiście podyktowane wymogami bezpieczeństwa na drodze. Warto także skorzystać z usług sprawdzonej wypożyczalni. W Internecie znajdziemy wiele opinii na temat różnych firm, dzięki czemu możemy wyszukać taką, która cieszy się największym zaufaniem wśród klientów.

krótkoterminowy wynajem samochodu

Krótkoterminowy wynajem samochodów

Samochód można wypożyczyć na dowolny okres. Może to być parę miesięcy lub kilka dni. Z reguły określa się, że krótkoterminowy wynajem aut trwa do 3 miesięcy. Nie ma natomiast znaczenia, czy samochód jest wynajmowany przez osobę prywatną czy firmę. W większości wypożyczalni cena samochodu zależna jest od terminu, na jaki wypożyczamy auto, klasy samochodu oraz limitu kilometrów. Obecnie większość formalności można załatwić online, dlatego, jeżeli zależy nam na czasie, możemy sprawdzić, czy wybrana przez nas wypożyczalnia ma możliwość rezerwacji samochodu przez Internet. Bardzo wygodna jest też możliwość zwrotu samochodu w różnych jednostkach firmy, którą najczęściej sami określamy.

Krótkoterminowy wynajem samochodów Kraków

Krótkoterminowy wynajem samochodów to świetna opcja dla turystów, którzy chcą zwiedzić okolice Krakowa. Daje nam to okazje dotarcia do mniej znanych miejscowości Małopolski, gdzie transport publiczny może być ograniczony. Jeżeli nie mamy samochodu, a chcemy wybrać się z rodziną na jednodniową wycieczkę, np. do Ojcowa, to warto zorientować się, czy miejscowe wypożyczalnie nie mają dogodnych dla nas ofert.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.