Czyszczenie felg

Popularność felg aluminiowych bierze się stąd, iż z ich pomocą poprawia się wygląd własnego samochodu. Nic dziwnego, że kierowcy przykładają do nich sporą wagę. Felgi cechują się rozmaitymi wzorami, dzięki czemu pojazdom nadaje się zupełnie nowego charakteru. Auto rzuca się w oczy wszystkim przechodniom i innym uczestnikom ruchu. Ważne jest jednak to, aby regularnie czyścić felgi, ponieważ koła są najbardziej narażone na zabrudzenia. Brak działań może doprowadzić do tego, że samochód będzie wyglądał na zaniedbany. 

Czyszczenie felg aluminiowych - jak się za to zabrać?

Felgi aluminiowe są narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego trzeba pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Używać należy do tego odpowiednich preparatów i środków. Przykładem są produkty marki Espuma, które można znaleźć na stronie internetowej https://sklep.motogo.pl/espuma-m36. Zamawia się je ekspresowo i dobiera się do posiadanego modelu felg. Felgi bardzo często brudzą się:

  • solą drogową,
  • pyłem hamulcowym,
  • błotem.

Kierowcy powinni temu przeciwdziałać. Kluczem do sukcesu jest oczywiście konserwacja felg aluminiowych. Jeśli zainteresowani nie potrafią zająć się tym samodzielnie, mogą pozostawić takie prace doświadczonym profesjonalistom. Kurz, który nie będzie usuwany ze wspomnianych felg będzie się nawarstwiał. Auto przestanie być estetyczne i atrakcyjne w zakresie wizualnym. Felgi powinno się poddać pielęgnacji jeszcze przed montażem, m.in. poprzez nałożenie starannie dobranego wosku. Bardziej doświadczeni kierowcy nie będą mieć z tym żadnych trudności. Jeśli wosk nakładany jest po raz kolejny, na samym początku felgi należy dokładnie umyć i je wysuszyć. Nie można tego robić lekceważąco, ponieważ cały proces zakończy się fiaskiem. 

Pierwszą kwestią, na którą uwagę powinni zwrócić kierowcy jest upewnienie się czy felgi na pewno są zimne. Jeśli tak, można przystąpić do spłukiwania zabrudzeń przy pomocy wody. Na obręcze nanosi się wybrany środek myjący, a następnie usuwa się wszelkie zanieczyszczenia, nawet z najmniejszych i trudno dostępnych zakamarków. Nie pozostaje nic innego jak spłukanie całości wodą i powtórzenie takiej czynności do osiągnięcia zamierzonego efektu. Na sam koniec kierowca powinien zabezpieczyć felgę woskiem.

Pielęgnacja felg aluminiowych - jakimi preparatami można je czyścić?

Jeśli chodzi o pielęgnację felg aluminiowym dużo miejsca należy poświęcić dobraniu odpowiednich preparatów myjących oraz czyszczących. Znajdzie się je na witrynie https://sklep.motogo.pl/espuma-m36. Preparaty Espuma uważane są za jedne z najlepszych na rynku, więc warto im zaufać. 

Najlepsze efekty osiągnie się przy pomocy ręcznego mycia. Oczywiście w dowolnym momencie można się wspomóc myjką ciśnieniową. Dysza nie może jednak znajdować się w bliskiej odległości od czyszczonej obręczy, gdyż można ją solidnie uszkodzić. Ważne jest to, aby czyszczenie realizować regularnie, a nie tylko od święta. W niektórych przypadkach nie niesie to za sobą pożądanych zmian i konieczne jest zainwestowanie w lakierowanie lub też profesjonalne malowanie felg.

W pierwszej kolejności kierowcy powinni rozejrzeć się za bezpiecznymi środkami do pielęgnacji obręczy. Na szczęście na rynku jest ich bardzo dużo i kosztują około 10-15 złotych. Wiele zależy od tego czy wybierze się spray czy też żel. Preparaty różnią się od siebie m.in. składem, dlatego należy zapoznać się z ich etykietami. Nie wszyscy potrafią z nich korzystać, bo nigdy nie mieli z nimi styczności. W takiej sytuacji pozostaje zagłębić się w instrukcję obsługi. 

Niewłaściwe korzystanie ze środków czyszczących może doprowadzić do uszkodzenia obręczy, dlatego warto postępować zgodnie z zaleceniami producentów. Dzięki temu zadba się nie tylko o czarne felgi aluminiowe, ale też o te srebrne i kolorowe. Opłaca się stawiać na neutralne produkty, które nie mają zbyt wysokiego pH. Sprawdź ofertę na https://sklep.motogo.pl/espuma-m36 .

Felgi chromowane a kwestia pielęgnacji - w czym tkwi sekret?

Zainteresowanym pozostaje jeszcze kwestia felg chromowanych, które cieszą się obecnie coraz większą popularnością na polskim rynku motoryzacyjnym. Jeśli zaniedba się swoje obowiązki felgi staną się nieestetyczne i będą mało efektowne. Najwięcej problemów właścicielom samochodów sprawiają felgi chromowane w wersji szprychowej, w których należy zatroszczyć się o najmniejsze zakamarki. Warto rozejrzeć się za odpowiedniej jakości środkami do czyszczenia felg chromowanych. W ten sposób usunie się z nich wszystkie możliwe zabrudzenia, a obręcze odzyskają dawny blask. Jeśli nie ma się na stanie takich środków zawsze można sięgnąć po płyn do mycia naczyń lub mydło. Z takimi produktami trzeba jednak uważać, aby nie doprowadzić do przykrego incydentu. Po zakończonym czyszczeniu cała felga powinna być dokładnie wytarta. Dzięki temu nie pojawią się na niej zacieki. Osoby mniej doświadczone mogą poprosić o pomoc fachowców. Tyczy się to także wybierania produktów czyszczących. Nie każdy musi się na tym znać, a poproszenie o poradę sprzedawcy w sklepie z takimi środkami nie jest powodem do wstydu. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.