Kolektory danych – nowoczesna, podręczna i niezastąpiona baza informacji

Kolektory danych – nowoczesna, podręczna i niezastąpiona baza informacji

​Kolektor danych czy też terminale mobilne to urządzenia do gromadzenia i transmisji danych. Trudno w dobie otaczających nas kodów kreskowych wyobrazić sobie bez kolektorów inwentaryzację czy kompletowanie zamówienia dla danego klienta.

Czy to w magazynie, czy w sektorach sprzedaży detalicznej kolektory danych – zwane też terminalami mobilnymi, magazynowymi  czy też  inwentaryzatorem – znakomicie spełnią swoją funkcję. Te małe przenośne urządzenia pomogą bez problemu zapanować nad chaosem w miejscu, w którym zgromadzone są różnego rodzaju towary. To taki podręczny skaner, który pozwala na wprowadzanie danych, magazynowanie ich i przesyłanie do komputera. Dane te są zebrane dzięki odczytowi kodów kreskowych (w nich zawarte są informacje). Dzięki takiemu rozwiązaniu przede wszystkim unikniemy pomyłek (np. podczas wydawania towarów czy inwentaryzacji), a także zaoszczędzimy czas – np. potrzebny na naprawienie konsekwencji pomyłek. Więcej o tym, jak działa kolektor danych i dlaczego korzystać z tych urządzeń nie tylko w handlu i logistyce, w dalszej części artykułu.

Kolektor danych – gdzie się sprawdzi

Mobilny terminal to urządzenie, które sprawdzi się nie tylko w mniejszych i większych sklepach oraz magazynach, przy sprzedaży, zatowarowaniu, inwentaryzacji czy też kompletowaniu wysyłki. Funkcja mobilnego zbierania danych na podstawie kodów kreskowych wykorzystywana w terminalach, zda egzamin także na innych polach. Na przykład na produkcji, kiedy to wymagana jest rejestracja zleceń produkcyjnych, gotowych wyrobów czy też nawet awarii maszyn. Także i tu zastosowanie terminalu i informacji zgromadzonych w kolektorze danych, sprawia, że możliwe jest szybkie zapanowanie nad sytuacją – nawet w trudnych warunkach (warto pamiętać o tym, że urządzenia te nie wymagają ciągłego dostępu do komputera stacjonarnego i są odporne np. na zapylenie powietrza). 

Dobry kolektor danych – czym się charakteryzuje

Najnowszy typ kolektora danych działa w oparciu o systemy operacyjne. To niejako przenośny komputer, który w wersji nowoczesnej posiada czytnik kodów kreskowych i graficzny wyświetlacz. W podjęciu dobrej decyzji zakupowej może nam pomóc np. to, że terminal obsługuje sieć Wi-Fi (przesyłanie danych odbywa się bezprzewodowo). Warto wziąć także pod uwagę komfort użytkowania, jaki zapewnia dany typ terminala. Czyli ergonomiczną obudowę i typ klawiatury. 

Wykorzystanie kolektora danych https://bcmarket.pl/36-terminale-mobilne zapewnia sprawne działanie całego procesu mimo natłoku towaru czy obowiązków. Co ważne, efekty tego działania są pozbawione błędów, a to przekłada się na korzyści finansowe.

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.