Jak sprawdzić nieznany numer telefonu

Jak sprawdzić nieznany numer telefonu

Od kiedy każdy ma telefon, różne firmy znalazły sobie sposoby na sprzedawanie swojego produktu lub usługi poprzez taki sposób. Niekiedy jednak zdarzają nam się jednak nagabujący nas telemarketerzy lub osoby z różnych miejsc, które zapraszają nas na różnego rodzaju badania, prezentacje i tego typu rzeczy. Nie chcemy się denerwować, często nie mamy ochoty, aby w ten sposób nas nękali. Dobrze jest więc wiedzieć, że to dzwonią właśnie oni, a nie ktoś, na czyim telefonie nam zależało. I w takich wypadkach świetnie sprawdza się wyszukiwarka numerów telefonicznych (strona: http://cotozanumer.eu/ ) , dzięki której łatwo i szybko możemy sprawdzić, czy w ogóle chcemy odebrać telefon od takiego numeru. 

Takich stron internetowych, które oferują takiego rodzaju usługi, jest bardzo dużo. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę np. Google i wpisać frazę „wyszukiwanie numerów online”, a będziemy mogli wejść w trochę inną niż kiedyś książkę telefoniczną z najróżniejszymi numerami. Ktoś dodał je do bazy, tworząc właśnie taką internetową książkę telefoniczną. Odpowiedzialni są za to ludzie, którzy chcą przestrzec innych przed danymi numerami – mogą być one nękające, mogą to być telemarketerzy, ktoś może robić sobie żarty lub nawet wyłudzać informacje przez telefon. Wystarczy, że w wyszukiwarkę, umieszczoną na stronie (patrz http://wyszukiwarkaosob.pl/) , wpiszemy interesujący nas numer, a wtedy zobaczymy kto do nas dzwonił. Na niektórych z takich stron możemy wystawić nawet swoją własną, subiektywną ocenę, która być może wpłynie na innych użytkowników, którzy w przyszłości będą szukali danego numeru. Oprócz oceny możemy często dodać także uzasadnienie pisemne swojej oceny. 

Wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć taką stronę, która nam pasuje, bo niektóre z nich mają zupełnie różne oferty, delikatnie się między sobą różniąc. Warto również pamiętać, że dzięki temu możemy upewnić się, że dany numer jest nękający i zgłosić taką sprawę do odpowiednich służb, bo takie osoby nie są bezkarne i naprawdę warto o tym pamiętać, że można raz na zawsze pozbyć się problemu uporczywych, niechcianych telefonów. 

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.