Wyważarka do kół osobowych - czym się charakteryzuje?

Wyważarka do kół osobowych - czym się charakteryzuje?

Klienci wulkanizacji bywają bardzo specyficzni. Do najczęściej występujących przypadków należy zaliczyć: "zapomniałem portfela", "śpieszę się do lekarza", "załatw mi komplet zimówek za 250 zł", "koła mi biją po ostatnim razie u Was".

Z wieloma z nich nie warto nawet rozpoczynać współpracy, bo będzie się opierała wyłącznie na Twoich nerwach. Jednak nie zawsze można tak postąpić, bo zakład się sam nie utrzyma. Warto wówczas zadbać o posiadanie odpowiedniego wyposażenia wulkanizacji, a przede wszystkim należy przeznaczyć większą ilość środków i czasu na wybór wyważarki. Nie jest to proste, należy zwrócić uwagę na posiadane przez wyważarkę funkcje. Postaramy się przybliżyć ten temat. 

Wyważanie kół - jak uniknąć błędów?

Pierwszą podstawową przyczyną błędów jest brak czasu. Wiele osób wymaga szybkiej usługi, na ostatni moment. Kolejki zaczynają się ustawiać jak spadnie pierwszy śnieg. Zaskoczeni zimą, niecierpliwią się pod bramą zakładu. Każdy zaczyna Cię popędzać, a Ty chcąc zarobić, zaczynasz się spieszyć. 

Błędy podczas wyważania mogą przytrafić się każdemu, a w szczególności podczas pośpiechu. Nie jest to powód do wstydu, tylko do refleksji nad tym, co można zmienić. 

Pomocna okazuje się odpowiednio dopasowana wyważarka. Sprzęt dobrej jakości dokona precyzyjnych pomiarów, co znacznie skraca czas poświęcony na dane koło. W ten sposób, można w ciągu dnia obsłużyć więcej klientów. Więcej samochodów to więcej klientów z uwagi na mniejszą ilość czasu poświęconą na każdą usługę. Jednocześnie mniej pracujesz, a zarabiasz więcej. 

Akurat w tym przypadku można przekalkulować kiedy zakup się zwróci, ponieważ każdy wulkanizator wie, ilu klientów obsługuje co sezon. 

Wyważarka z najwyższej półki

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej wyważarki należy wybrać sprzęt, który zapewnia wyręczenie w podstawowych czynnościach i nie służy wyłącznie do pobrania wymiarów koła. Wyważarka premium pozwala sprawdzić, czy dana felga jest prosta, określi miejsce montażu ciężarka i ułatwi ukrycie odważnika za ramionami felgi. 

Niewyważone koła -dlaczego stanowią problem?

W wulkanizacji najczęściej słyszy się o tym, że biją koła. Objawia się to drżącą kierownicą, co głównie obniża komfort jazdy. Część klientów upatruje przyczyny w niesprawnym zawieszeniu. Wówczas Ty, możesz szybko zdiagnozować, czy konieczna jest wymiana połowy zawieszenia. Z pomocą dobrej wyważarki możesz sprawdzić, czy koła są odpowiednio wyważone oraz czy posiadane felgi są proste. 

Bywa, że część osób, nie ufa mechanikom, bo trwają w przekonaniu, że mają zamiar ich oszukać i naciągnąć na dodatkowe koszty. Wówczas przydatna okazuje się ona, wyważarka premium. Pozwala zweryfikować bicie felg poprzez określanie stanu danej felgi. 

Wyważarki premium - poziom bicia felg

Jedną z najczęściej występujących przyczyn telepania się kół w samochodzie jest bicie promieniowe obręczy. Wyważarki z pomiarem bicia felg można to bardzo łatwo zweryfikować. Posłużymy się przykładem wyważarki REDATS W-770.  A wygląda to tak: nastawiamy odpowiedni program, a następnie wkręcamy rolkę do wysięgnika pomiarowego. Rolkę należy przyłożyć do wewnętrznej części felgi, później koło zaczyna się obracać. Pomiar jest zakończony, gdy rozlega się sygnał dźwiękowy. Wyniki pomiaru przenoszone są na monitor. Sprawdzasz, czy felga się prosta na godzinie 6 i 12. 

Dodatkowo jest możliwość sprawdzenia, czy na feldze występują punktowe uszkodzenia. Wówczas można w pełni określić, czy jest ona prosta. Przy tej metodzie sprawdzenia, żaden klient nie może zarzucić Ci źle wykonaną pracę. W konsekwencji, ten krótki pomiar chroni Cię przed reklamacjami. 

Dlaczego wyważarki premium pozwalają zaoszczędzić czas?

Sprzęt najwyższej klasy, premium, pozwala zaoszczędzić czas podczas obsługi każdego auta. Wyposażony jest w światło LED, dzięki któremu można szybko określić miejsce, gdzie należy nakleić ciężarek. Dzięki temu nie trzeba poszukiwać już miejsca, gdzie zamontować odważnik. Urządzenie robi to za Ciebie. 

W wyważarce znajduje się również jeszcze jedna funkcja, a mianowicie system obrotu koła do miejsca niewyważenia. Przedstawiamy to na przykładzie funkcji S-DRIVE w wyważarce REDATS W-770.

Funkcja S-DRIVE to po prostu samoczynny obrót koła aż do punktu niewyważenia. Wystarczy wyłącznie nacisnąć jeden przycisk, a obrót można ustawić z trzech pozycji godzin: 6,12 i także pod klejenie wysięgnikiem. 

Taki sprzęt pozwala szybko określić punkt, w którym montuje się ciężarek. I to z dużą precyzją, tym samym minimalizując ryzyko wizyty klienta składającego reklamację. W rezultacie oszczędzasz czas podwójnie, na naklejenie ciężarka i rozpatrywanie reklamacji. Należy pamiętać, że za reklamację nikt nie zapłaci. 

Wyważarki do kół znajdziesz na https://sklep-warsztat.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.