13 miejsc, gdzie możesz zobaczyć najbardziej niebieską wodę na świecie

13 miejsc, gdzie możesz zobaczyć najbardziej niebieską wodę na świecie

Pewnie wiele osób marzy o takim miejscu, gdzie można się przenieść i cały czas patrzeć na piękny lazur morza. Mamy kilka takich miejsc na świecie, gdzie taką przyjemność możemy sobie sprawić.

Egremni, Grecja

Na Lefkadzie mamy całą masę pięknych miejsc, z których zobaczymy krystalicznie czyste Morze Jońskie. Plaża Ergemni to jednak najpiękniejsze miejsce tam się znajdujące. Trzeba zejść tam po stromych schodach, ale na dole czeka nas piękny biały piasek idealnie kontrastujący z turkusową woda.

Jezioro Kraterowe, USA

Ciemnoniebieska woda, która wypełnia kalderę wulkanu Mount Mazama czyni to jezioro jednym z najpiękniejszych w Ameryce. Woda jest tam praktycznie krystalicznie czysta, ponieważ nie wpływa tam ani rzeka ani strumień, który mógłby ją mącić. To miejsce idealne dla miłośników nurkowania w chłodnej wodzie. To najgłębsze jezioro w USA a światło dociera tam aż do 122 metra.

Con Son, Wietnam

Znajduje się to miejsce w archipelagu wysp ConDao. To jedna z najbardziej tajemniczych wysp na całej ziemi znajduje się około 170 km od wybrzeży Wietnamu. Niezniszczona plaża ze złotym piaskiem i cudowna woda niebieska, która obmywa granitowy klif.

Zatoka Diabła, Virgin Gorda, Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Aby dotrzeć do zatoki trzeba się sporo namęczyć. Najpierw czekaja nas głazy, potem dopiero niewielki kawałek plazy z białym piaskiem i piękna turkusową wodą w okolicy.

Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja

Stosunkowo blisko Polski znajdują się jeziora Plitwickie, które określa się prawdziwym cudem natury. Park narodowy wpisany jest na listę UNESCO. Znajdziemy tam 16 jezior z turkusową wodą. Położone na różnych wysokościach jeziora tworzą wodospady, które oglądać można dzięki drewnianemu deptakowi, który znajduje się między jeziorami.

wakacyjne kierunki

Ambergris Caye, Belize

Wyspa Ambergris Caye to miejsce, które jest prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania. Wystarczy wybrać się do Alei Rekinów i będzie można nurkować wśród rekinów wąsatych i płaszczek. Spotkamy tam również węgorze, żółwie, kolorowe ryby. Jednak można też położyć się na hamaku na plaży i podziwiać piękne miejsce.

Jezioro Pięciu Kwiatów, Park Narodowy Jiuzhaigou, Chiny

To najsłynniejsza atrakcja w parku narodowym, dająca wyjątkowy widok, ponieważ woda jest tak przejrzysta, że na dnie widzimy powalone drzewa. Do tego jest spokojna i czysta, odbija otaczające drzewa, góry i niebo.

Wyspa Havelock Island, Indie

To rajska wyspa jest częścią Andamanów w Zatoce Bengalskiej. Nie jest łatwo tam dotrzeć ale wycieczka jest tego warta, zwłaszcza, jeśli ktoś chce zobaczyć wyjątkowe śnieżnobiałe plaże, wody w kolorze akwamaryny i nurkowania z dala od tłumów.

Wyspy Różańcowe, Kolumbia

U wybrzeży Cartageny mamy malutki archipelag w większości niezamieszkałych wysp, zwanych wyspami Rożańcowymi. Plaże z białym piaskiem i tropikalną roślinnością oblewa błękitne woda. Zadomowiła się tam jedna z największych raf koralowych Kolumbii, która jest siedliskiem tysięcy tropikalnych stworzeń.

Malediwy

To jedne z najpiękniejszych wysp na świecie i ulubiony kierunek celebrytów. Luksusowe domki znajdują się bezpośrednio na lśniąca błękitną woda, a w okolicy znajdują się białe plaże.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Bądź na bieżąco z wiadomościami gospodarczymi, motoryzacyjnymi i technologicznymi z kraju i ze świata.