Stomatologia estetyczna pomysłem na piękny uśmiech

Implantologia to ratunek dla osób, które posiadają ubytki zębowe. Okoliczności utraty zębów stałych mogą być różne, czy to ze względu na chorobę, czy też wskutek wcześniejszych zaniedbań. Na szczęście dentysta z Opola [dentysta-stomatolog.com/opole,1.html] może szybko i niemal bezboleśnie przywrócić każdemu pacjentowi lśniący uśmiech. Aby jednak proces ten przebiegał szybko i bez komplikacji należy poddać się szczegółowym badaniom. Przede wszystkim stomatolog musi ocenić stan kości żuchwy i szczęki, aby określić czy pacjent posiada odpowiednie podłoże do wszczepienia implantów. Konieczne są również podstawowe badania, które mają wyeliminować wszelkie choroby czy uczulenia mogące być przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że implanty wykonane są z tytanu, który w 99% przypadków jest całkowicie obojętny dla organizmu człowieka. Oznacza to, że organizm przyjmuje wszczepiony implant jak własną tkankę. Od pierwszej wizyty w gabinecie dentysty z Opola, do ostatniego spotkania, kiedy to pacjent wychodzi z niego z pięknym uśmiechem to zwykle 4-6 tygodni. Dla jednych może to być długi czas, dla innych chwila, która mija bardzo szybko. W sytuacji, kiedy wszczepienie implantów dotyczy zębów przednich, dentysta zwykle proponuje swoim pacjentom zęby tymczasowe nakładkowe, aby podnieść tym samym komfort ich życia. Wszczepienie implantów, czyli tytanowej "śruby" na której docelowo umieszcza się nadbudowany ząb, to pierwszy i najważniejszy etap leczenia. Od tego momentu musi upłynąć około 4-6 tygodni, aby rany zagoiły się w 100%. Nadbudowa zębów to w późniejszym etapie tylko chwila.

Dentysta w Opolu uczula jednak swoich pacjentów, że o implanty należy dbać. Dlatego konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Tylko w ten sposób pacjenci mogą cieszyć się implantami do końca życia. Jeśli pacjenci chcą tylko skorygować swój uśmiech, mogą zdecydować się na licówki. Są to specjalne nakładki, które za pomocą profesjonalnych materiałów mocuje się na stałe zęby pacjenta. Dzięki licówkom można też skorygować kształt pojedynczych zębów. Metoda ta cieszy się dużą popularnością, jednak aby ją zastosować wszystkie zęby muszą być zdrowe. Stomatologia estetyczna to tylko część szerokiego wachlarza usług, jakie proponuje gabinet stomatologiczny w Opolu. Pacjenci mogą poddać się także prostym zabiegom takim jak: odkamienianie, okresowe przeglądy czy leczenie próchnicy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>