Pielęgnacja włosów

Gładka cera, zgrabna sylwetka czy odpowiednio dobrany strój to bardzo istotne elementy dobrego wyglądu współczesnej kobiety. Jednak nawet najbardziej wyszukane zabiegi na twarz i ciało wykonywane w najmodniejszych salonach kosmetycznych w Krakowie (swiaturody.com) nie zdadzą się na wiele, jeśli zapomni się o pielęgnacji włosów. To właśnie odpowiednio dobrana fryzura dodaje najwięcej uroku i charakteru. Zatem pielęgnacja włosów powinna znaleźć się w zestawie czynności związanych z dbaniem o wygląd, a wizyty u fryzjera być równie regularne, jak wizyty u kosmetyczki. Zadbane włosy to przede wszystkim zdrowe włosy i to właśnie o ich zdrowie należy dbać w szczególności. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji będą one błyszczące i gładkie, będą lepiej się układać i mówiąc krótko: każdej kobiecie dodadzą blasku i urody. Wystarczy pamiętać o kilku prostych czynnościach, które pozwolą utrzymać włosy w dobrej kondycji. Przyjrzyjmy się im zatem.


Największymi wrogami zdrowej fryzury są suszarki, lokówki i prostownice. Częste używanie tych urządzeń powoduje znaczne wysuszenie i przypalenie włosów. Stają się one matowe i rozdwojone. Sprawa jest tym trudniejsza, że w codziennym pośpiechu trudno zrezygnować z suszenia czy układania włosów, zatem można powiedzieć, że kobiety są niejako skazane na używanie suszarek i prostownic. Rozwiązaniem pozwalającym na zmniejszenie szkodliwości tych urządzeń jest stosowanie odpowiednich preparatów. Na rynku dostępne są pianki i spraye zawierające specjalną formułę anty termiczną. Dzięki ich regularnemu używaniu włosy pozostaną błyszczące i gładkie, nawet przy codziennym stosowaniu suszarki.

Drugą ważną czynnością w pielęgnacji włosów jest regularne podcinanie końcówek. To naturalne, że włos z biegiem czasu się starzeje i słabnie, przez co szczególnie jego końcówki są narażone na rozdwojenie. Aby zachować zdrowy wygląd warto regularnie te zniszczone końcówki podcinać. Sugeruje się wizytę u fryzjera raz na 4 – 6 tygodni. Dzięki temu drobnemu zabiegowi włosy odzyskają zdrowy wygląd i będą lepiej się układać. Ponadto warto zaopatrzyć się w dobrą odżywkę poprawiającą kondycję fryzury, czesać włosy jedynie szczotkami z naturalnego włosia oraz od czasu do czasu skorzystać z profesjonalnej terapii, którą można przeprowadzić w większości salonów fryzjerskich. Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że odpowiednio pielęgnowane włosy to największa ozdoba każdej kobiety.

3 thoughts on “Pielęgnacja włosów

  1. Najlepiej chodzić do jednego fryzjera, który wie, jak nasze włosy się zachowując przy poddawaniu ich różnym zabiegom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>