Makijaż permanentny

Masz już czasem dość tego wczesnego wstawania, żeby odpowiednio się ucharakteryzować do pracy? Masz wiele przebarwień, pryszczy lub po prostu Twój dress code wymaga od Ciebie codziennego pełnego makijażu? Jest dla Ciebie rozwiązanie. Makijaż permanentny został wymyślony przede wszystkim w celu zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Można także dzięki niemu skorygować lub nadać wymarzony kształt ust – powiększyć je, wyrównać brak symetrii. Można także wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Podobna sytuacja jest z oprawą oczu. Dzięki makijażowi permanentnemu wyrównamy niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone brwi oraz podkreślimy ich kontur. Oprócz zaoszczędzenia czasu to także wspaniałe rozwiązanie jeśli uprawiasz sporty. Szczególnie efektywny jest przy sportach wodnych, ponieważ nie dojdzie do rozmazania. Nawet na basenie będziesz wyglądać pięknie.

Jak i gdzie się go wykonuje? Przede wszystkim należy odszukać odpowiedniego profesjonalistę. Makijaż permanentny to prawie jak tatuaż, nie można oddać się w ręce osoby bez odpowiednich kwalifikacji. W Gdańsku można znaleźć wiele salonów z doświadczonymi specjalistami wykonujących ten zabieg. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu "swiaturody.com > kosmetyczka > Gdańsk". Wśród ukazanych wyników możemy porównać gabinety, opinie, zdjęcia prac oraz ceny poszczególnych specjalistów. Sam zabieg podzielony jest na etapy. Wykonuje się go za pomocą specjalnego pigmentu, który musi być odpowiednio dobrany do naturalnego kolorytu i jednorazowego użytku igieł. Nie trzeba się martwić, gdyż nie jest on bolesny dzięki kremom znieczulającym. Po około dwóch tygodniach od wykonania, należy go powtórzyć. Efekt będzie trwale zachowany na około od trzech do pięciu lat. Warto raz do roku odwiedzić kosmetyczkę, która wykonała zabieg w celu sprawdzenia jego stanu. Niekiedy po wykonaniu makijażu permanentnego może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub opuchnięcia skóry. Nie można się jednak tym przejmować, ponieważ zawsze tak się dzieje po ingerencji w organizm. Takie stany szybko ustępują i może dalej prowadzić normalne życie. Jak pielęgnować makijaż permanentny? Należy przez kilka dni unikać promieni słonecznych, które mogą dodatkowo podrażnić naszą twarz. Polecamy używać kosmetyków nawilżających, wówczas szybciej nasza skóra dojdzie do siebie i będzie można cieszyć się pięknym wyglądem.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>